Як намалювати ялинову шишку.

Для того щоб гілки ялини виглядали більш вірогідно, можна зобразити на них шишки. Але в процесі малювання важливо приділити увагу незначним на перший погляд деталям, інакше досвідчений погляд тут же виявить неточності.
Інструкція
1
Почніть малюнок з зображення гілки, до якої буде кріпитися шишка. Майте на увазі, що на одній ялинової лапі може зрости до двадцяти таких пагонів. Врахуйте також той факт, що на відміну від соснових або кедрових шишок, ялинові звисають строго вниз.
2
Зробіть попереднє малюнок шишки у вигляді подовженого овалу. Розташуйте його на кінці ялинової лапи, посередині гілки шишки не ростуть, оскільки вони є продовженням втечі. Надалі ви зміните цей овал, додасте деталі і прорісуете особливості будови цього втечі в залежності від того, який час року ви обрали. Але початок в будь-якому випадку однакове.
3
Загострити шишку з того кінця, який не буде кріпитися до гілки. Врахуйте, що шишка має бути симетричною відносно центральної вертикальної лінії. Зітріть допоміжні лінії гумкою.
4
Намалюйте лусочки на всій поверхні втечі. У підстави шишки вони більші і тонкі, мають тріщини, нерівні краї. У закінчення лусочки більш молоді й рівні. Якщо ви хочете зобразити літо, то намалюйте шишку з щільно прилеглими один до одного лусочками. Ближче до осені вони починають відставати один від одного і стовбурчитися, така шишка виглядає нещільної. Крім того, у вологу погоду лусочки стискаються, а в суху розкриваються. Тому якщо ви малюєте дощовий день, покажіть шишку щільною.
5
Врахуйте порядок виростання лусочок на шишці. Вони розташовані не рівними рядами, як, наприклад, зерна кукурудзи на качані, а як цеглини в кладці. Середина нижньої лусочки знаходиться між двома з верхнього ряду.
6
Розфарбуйте малюнок. Для зрілих осінніх шишок використовуйте коричневий і бежевий кольори, для молодих додайте зелений відтінок. Не забудьте про тіні під відстовбурченими лусочками. Виділіть темною фарбою пошкодження і нерівності на їх поверхні.