Як позбутися від молі.

На сьогоднішній день відомо 14 видів молі, які можуть жити в квартирах, будинках. Щоб уникнути появи молі, необхідно використовувати коріння лаванди, листя евкаліпта, нафталін, махорку.

Шкоду господарству завдає саме гусениця молі. І якщо вчасно не вжити заходів, то доведеться розпрощатися з одягом. Отже, щоб позбутися від молі, наприклад, зерновий, необхідно, щоб всі їстівні запаси перебували в щільно зав'язаних поліетиленових пакетах або ж у щільно закритих банках. Дана моль розвивається в теплі в теплому приміщенні, при підвищеній вологості і слабкої вентиляції. Шафа, в якому виявлено дана моль, необхідно обробити мильним розчином, а потім промити водою. Всі щілини і пази шафи повинні бути промазани столовим оцтом. Поки шафа повністю не висохне, він повинен знаходитися відкритим. А ось боротися з міллю шерстяного типу (шубна, повстяна, кошмовая) проблематично. Ефективних на 100% препаратів боротьби ще не створено. Даний шкідник здатний плодитися в квартирі, будинку протягом усього року. Метелики даної молі вельми плідні. А ось гусениця може голодувати до 30 днів в пошуках підходящої піщі.Борьба з міллю повинна починатися з приведення одягу в чистий вид, так як перше, що поїдає міль - це брудні і пітні плями на тканинах одягу. Тому перед тим, як укласти речі на зберігання, вони повинні бути випрані. Так само гусениці не виносять свіжого повітря і яскравих сонячних променів. Саме тому ті речі, які носяться постійно, не можу бути пошкоджені цими шкідниками. Прибираючи одяг на зберігання краще всього використовувати щільний чохол з антімольним препаратом. Перед упаковкою речі треба струсити, тим самим втечуть личинки молі, так як вони кріпляться дуже слабо. Деякий час назад, щоб позбутися від молі, використовували різні вогненебезпечні препарати. Але разом із знищенням молі можна було знищити і речі. Сьогодні найефективнішим препаратом для відлякування благаючи є брикет з нафталіном та камфорой (4: 1). Ці брикети необхідно поміщати у верхній частині шафи для одягу. Важкі пари даної суміші опускаються вниз і не дають метелику молі відкласти личинки на одязі. Єдиним недоліком даного старовинного методу є його не безпека для здоров'я людини. Особливо це проявляється при високих концентраціях даного препарату. Менша ефективність у лавандового і пихтового масла.

Якщо ви помітили, що у вас завелася домашня моль, відразу ж починайте вживати заходів по її знищенню. Інакше моль встигне зіпсувати ваші продукти або речі. Способи боротьби з міллю залежать від місця її проживання.
Вам знадобиться
  • Мильна розчин
  • Засіб на основі дихлофосу
  • антімольним препарати
  • Ефірне масло апельсина, ялиці, гвоздики, герані або лаванди
  • Саше з висушеної лавандою, геранню або гвоздикою
  • Апельсинові кірки
Інструкція
1
Зернова міль зазвичай заводиться в крупах і борошні, іноді в сухофруктах. Сильно зіпсовані міллю продукти викиньте. Ті продукти, які не сильно вражені комахами, можете перебрати і просушити в духовці протягом 15 хвилин при температурі 60 градусів.
2
Щоб моль в продуктах не завелася знову, промийте мильним розчином кухонну шафу, де мешкали комахи. Потім добре просушіть шафа. Зберігайте крупи і борошно, в яких може завестися моль, в закритих скляних банках або зав'язаних пакетах з поліетилену.
3
Якщо ви виявили моль в шафі з одягом, в першу чергу переберіть всі речі. Якщо на якихось із речей ви знайдете личинки молі, витрусить їх на балконі і дайте речам повисіти кілька годин на свіжому повітрі і сонце. Якщо з личинок встигли вилупитися гусениці, розправтеся з ними засобом на основі дихлофосу.
4
Остаточно знищити міль в шафі можна за допомогою спеціальних засобів проти молі. Найвідомішим засобом від молі, яким користувалися ще наші бабусі, є нафталін. Проте останнім часом було встановлено, що його випаровування можуть надавати канцерогенний вплив на людей. Тому краще придбайте якесь сучасне засіб боротьби з міллю, яке нафталін не містить. Це можуть бути різні антімольним пластини, брикети, таблетки або секції, що поміщаються в шафу. Міняти їх потрібно раз на півроку.
5
Після того, як вам вдалося вивести моль, потрібно захистити шафа від нового нашестя шкідників. Зазвичай вовняна моль заводиться в речах, що знаходяться в шафі на тривалому зберіганні (зимові светри, верхній одяг). Вовняні речі, які ви в даний момент не носите, зберігайте в шафі тільки чисто випраними. Шуби перед приміщенням в шафу обов'язково обробляйте антімольним засобом і завертайте в чохол.
6
Для відлякування вовняної молі не обов'язково використовувати тільки «хімію». Можете сміливо застосовувати народні засоби від молі. Наприклад, покладіть у шафу шматочок вати, просочений ефірним маслом апельсина, ялиці, гвоздики, герані або лаванди. Замість ефірного масла можна використовувати саше з висушеними частинами рослини (тієї ж лаванди, герані, гвоздики) або апельсинові кірки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JKdPuIp6I30
Зверніть увагу
Шафа, де зберігалися продукти та мешкала моль, потрібно вимити зсередини теплим мильним розчином, а потім чистою водою; пази і щілини промазати за допомогою пензлика столовим оцтом. Тримайте шафа відкритим, поки не просохне. - Щоб позбутися від молі, порадимо застосовувати ультрафіолетове опромінення під прямим сонцем або кварцову лампу.
Корисна порада
Точно також є безглуздим заняттям ганятися за літаючими метеликами по всьому будинку, оскільки бігати ви будете за самцями, які не приносять вашим речам ніякої шкоди. Для того, щоб боротьба з шкідником виявилася ефективною, для початку необхідно чітко визначити місце проживання молі. Отже, в нашій статті ми поговоримо про те, як позбутися від молі раз і назавжди.