Як встановити стандартні настройки bios. Як знайти заводські настройки на ноутбуці.

До завантаження основної операційної системи керування комп'ютером здійснюється базовою системою вводу/виводу - BIOS. В її мікропрограми записані протоколи перевірки працездатності пристроїв, необхідних для початку роботи, а також процедура ініціювання завантаження основної ОС. У ці процедури користувач комп'ютера може вносити зміни і нерідко трапляється так, що результати такого втручання буває необхідно ліквідувати, повернувши стандартні заводські установки параметрів BIOS.
Інструкція
1
Вийміть встановлену в материнську плату акумуляторну батарейку, що забезпечує живлення мікросхеми, в якій зберігається запис поточних налаштувань BIOS. Це найрадикальніший і надійний спосіб, але він вимагає фізичних, а не програмних маніпуляцій, тому попередньо вам доведеться завершити роботу операційної системи, відключити комп'ютер від мережі, зняти бічну панель системного блоку і відшукати на материнській платі цю саму батарейку («таблетку»). Не поспішайте встановлювати батарейку назад - для більшої впевненості зазвичай рекомендують хвилин п'ять почекати, а потім виконати всі перераховані маніпуляції в зворотній послідовності.
2
Поверніть заводські установки BIOS за допомогою відповідної перемички на материнській платі - цей варіант може замінити описану вище маніпуляцію з батарейкою. Для цього теж потрібно отримати безпосередній доступ ко «нутрощів» комп'ютера, знявши одну з панелей (найчастіше - ліву) його корпуса. Шукайте потрібний джампер недалеко від батарейки - поруч з ним на платі повинна бути витравлена напис CLR_CMOS або CCMOS. Переставивши цю перемичку в інше положення ви і повернете вихідні установки BIOS.
3
Скористайтеся функцією скидання налаштувань BIOS, передбаченої в панелі управління цієї базової системою введення/виводу. Для цього ініціюйте процедуру перезавантаження основної операційної системи і увійдіть в панель налаштувань BIOS - найчастіше це робиться натисканням клавіші Delete в процесі завантаження, але залежно від використовуваної версії це можуть бути і клавіші F1, F2, F10, Esc або навіть комбінації клавіш CTRL + ALT, CTRL + ALT + ESC, CTRL + ALT + INS. Інформація про те, що саме слід натискати, як правило, з'являється в потрібний момент в лівій нижній частині екрана англійською мовою. Потрапивши в панель налаштувань, найкраще викликати довідку (клавіша F1) і знайти призначену функції повернення заводських установок кнопку - відповідний запис може, наприклад, бути сформульована, як Load Optimal Defaults і призначена функціональній клавіші F9. Натиснувши потрібну кнопку, вийдіть з панелі, зберігши при цьому зроблені зміни.