Як навчитися робити орігамі.

Орігамі - це мистецтво складання виробів з паперу. При виготовленні більшості моделей не використовуються ні клей, ні ножиці. Щоб навчитися мистецтву орігамі, слід придбати спеціальну папір і регулярно тренуватися, намагаючись удосконалити свої навички.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - книга зі схемами орігамі.
Інструкція
1
Придбайте гарний папір для орігамі. Вона повинна бути міцною і тонкою. Занадто товсту, грубу папір дуже важко складати, тому, використовуючи її, ви швидше розчаруєтеся в орігамі, ніж навчитеся робити красиві фігурки. Зрозуміло, не варто відразу купувати спеціальний папір для досвідчених орігамісти: вона досить дорога, а новачки переводять безліч листів, намагаючись навчитися складати фігурки.
2
Навчіться читати схеми орігамі. Спочатку постарайтеся вивчити всі позначення. Якщо відразу у вас це не вийде - не переживайте, ви зможете краще зрозуміти і запам'ятати їх, коли почнете складати фігурки. Потренуйтеся згинати папір згідно позначеним на схемі лініях. В орігамі існує всього дві основних складки - долиною і горою. Перший варіант припускає, що папір потрібно перегнути до себе, а другий - від себе. Ретельно пропрасовуйте лінії згину нігтями, інакше виріб буде неакуратної і непривабливою.
3
Читайте коментарі, якими супроводжуються схеми. Досвідченим орігамісти вони не потрібні, але в багатьох книгах для початківців даються докладні описи кожного кроку, які допомагають краще зрозуміти, що потрібно робити. Читайте текст, вдумуйтеся в нього і намагайтеся в точності виконати все, що в ньому написано.
4
Спробуйте зробити кілька найпростіших виробів. Не переходьте відразу до складних моделям, а також залиште на потім модульне орігамі і техніку гофрування і мокрого складання. У книгах з орігамі для дітей ви знайдете безліч найпростіших схем. Виготовляючи елементарні падлюка, ви не тільки запам'ятайте позначення, але й придбаєте цінний досвід.
5
Поступово переходите до більш складним моделям. Спробуйте зробити кілька найпростіших виробів у техніці модульного орігамі. Наприклад, можна вибрати пару легких у виготовленні кусудам або коробочок, що складаються з декількох частин. При цьому дуже важливо навчитися акуратно з'єднувати модулі, які не пом'явши при цьому папір. Тренуйтеся, поки у вас не будуть виходити красиві вироби.