Як оцінити системного адміністратора.

Службові обов'язки сисадміна на будь-якому підприємстві досить специфічні і для їх виконання потрібно людина, що володіє вузькими спеціальними знаннями. Тому перевірити і оцінити якість роботи співробітника IT-підрозділу досить складно неспеціалісту. Питання про те, як оцінити системного адміністратора і які критерії ефективності при цьому використовувати, можна вирішити традиційними методами.
Інструкція
1
Зазвичай від сисадміна вимагається тільки безперебійна робота локальної мережі та забезпечення комп'ютерної безпеки, часто він також виконує функції технічної підтримки користувачів. Оформіть загальний журнал обліку, в якому фіксуйте все заявки та звернення користувачів. Якщо адміністраторів кілька, то керівник групи повинен вирішувати, хто з них буде виконувати дану заявку. Оцініть кількість завдань, які виконав кожен системний адміністратор за місяць з урахуванням швидкості їх виконання, якості рішення і відсутності повторних звернень з цього ж питання.
2
Можна використовувати інший метод. Для цього опишіть всі бізнес-процеси, які вирішує IT-підрозділ на вашому підприємстві. На основі цього опису оптимізуйте структуру і чисельність системних адміністраторів з урахуванням функціоналу цього підрозділу.
3
Наказом введіть різні розряди і посади. Це може бути помічник сисадміна, сисадмін, старший сисадмін і т.п. Для кожної посади розробіть посадову інструкцію, опишіть функціонал і зону відповідальності. Це виключить міцний принцип «у нас кожен займається всім», який сприяє перекладання відповідальності один на одного і веде до того, що в результаті запитати буде не з кого.
4
Визначте вилку окладів для кожної посади або розряду, складіть структуру і штатний розпис відділу. Затвердіть всі документи у роботодавця.
5
Проведіть атестацію співробітників IT-відділу. Оцініть їх роботу на підставі відкликання і характеристики, даної безпосереднім керівником - начальником підрозділу. Якщо його немає, скористайтеся більш формальним способом - проведіть співбесіду.
6
За результатами проведеної атестації скоректуйте посади і оклади сисадмінів. Якщо системний адміністратор має багато нарікань і явно не може забезпечити працездатність техніки та локальної мережі, то з ним краще розлучитися, а не зменшувати йому оклад. В цьому випадку для підприємства дешевше обійдеться запрошення більш грамотного фахівця, нехай навіть на вищу ставку.
7
Розробіть інструкцію для користувачів мережі, в ній обговоріть порядок звернення до сисадмінам, вкажіть, хто з них за які питання відповідальний і протягом якого часу повинен виявити і усунути ту чи іншу несправність або виконати ту чи іншу роботу. Це дозволить використовувати об'єктивні критерії при оцінці якості роботи кожного системного адміністратора.