Як очистити кеш в Opera.

Кеш - це спеціальний буфер в браузері, де зберігається найбільш затребувана до завантаження інформація. Завдяки йому сайти, на яких ви вже побували, завантажуються швидше - їх графіка вже збережена у вашому комп'ютері. Час від часу кеш потрібно чистити, щоб не завантажувати оперативну пам'ять комп'ютера і не зменшувати його бистроденйствіе. Також очистка кешу нагоді, якщо ви хочете приховати відвідування певних сайтів.
Вам знадобиться
  • - Браузер Opera 11.64 або іншою версією
Інструкція
1
Запустіть браузер. Відкриється вікно з вашої стартовою сторінкою і панелями вкладок. Для того, щоб очистити кеш, потрібно отримати доступ до налаштувань браузера. Налаштування розташовуються в головному меню.
2
Розгорніть головне меню браузера. Для цього знайдіть кнопку з логотипом і написом Opera у верхньому лівому куті вікна, поруч зі вкладками, і клацніть по ній мишкою. Знайдіть в меню пункт «Настоянки». Біля нього є маленький значок у формі трикутника, це означає, що пункт передбачає додаткове меню. Наведіть курсор мишки на пункт "Налаштування".
3
Знайдіть в додатковому меню пункт «Видалити особисті дані». Він не припускає розвороту наступного рівня меню, для того, щоб відкрити вікно настоянок, потрібно клікнути по пункту мишкою.
4
Клацніть на «Видалити особисті дані», якщо ще цього не зробили. З'явиться спливаюче вікно з попередженням, що при виконанні всіх дій за замовчуванням будуть закриті всі відкриті сторінки і скинуті завантаження. Крім цього, присутній кнопка «Детальна настоянка», що дозволяє зробити видалення тільки тих даних, які вам дійсно не потрібні.
5
Клацніть по кнопці «Детальне налаштування». По кліку розгортається список налаштувань видалення. Для того, щоб видалити тільки кеш, потрібно зняти всі галочки, залишивши тільки відповідну, «Очистити кеш», але ви також можете видалити cookies, історію відвіданих сторінок, дані плагінів, збережені паролі та іншу інформацію. Будь ласка, поставтеся до вибору уважно, вилучену інформацію відновити буде неможливо.
6
Вибравши все, що ви збираєтеся видалити і перевіривши список, клікніть по кнопці «Видалити». Операція завершена, вікно закривається і ви знову можете користуватися браузером.
Зверніть увагу
Дистанційні дані неможливо відновити! Будьте уважні!
Корисна порада
Очищайте кеш і історію час від часу, щоб заощадити місце на жорсткому диску.
Іноді сторінка сайту при повторному відвідуванні відображається з дефектами. Можливо, це викликано тим, що файли, збережені браузером з попереднього заходу, вже застаріли. Для вирішення цієї проблеми слід очистити кеш браузера. Розглянемо, як простіше зробити це якщо використовуваний браузер - Opera.
Вам знадобиться
  • Браузер Opera
Інструкція
1
Найкоротший шлях в Opera до функції, що очищує кеш, лежить через «Головне меню» браузера. В розділі "Налаштування" цього меню нас цікавить пункт з назвою «Видалити особисті дані». Клацнувши його, відкриємо діалогове вікно видалення особистих даних. Нам потрібно розгорнути повний список даних, що видаляються - для цього треба клацнути мітку «Детальне налаштування». У списку, четвертим пунктом буде цікавить нас настройка - «Очистити кеш». Потрібно переконатися, що галочка навпроти цього пункту стоїть. Тепер треба обов'язково перевірити - що саме буде видалено разом з кешем, перед тим як натиснути кнопку «Видалити». Зверніть увагу на збережені браузером паролі, якщо їх видаляти не потрібно - зніміть мітки з двох відповідних пунктів.
2
Інакше очистити кеш в Opera можна відкривши вікно налаштувань. Зробити це можна або натиснувши клавішу Ctrl і, не відпускаючи її, клавішу F12, або клацнувши пункт «Загальні настройки ...» в тому ж розділі "Налаштування" «Головного меню». У вікні "Налаштування" слід перейти на вкладку «Розширені» і вибрати розділ «Історія» в лівій панелі. Навпроти пункту "Дисковий кеш» розташована кнопка з написом "Очистити", яка нас і цікавить. Тут же можна налаштувати параметри кешування сторінок - максимальний обсяг збережених в ньому даних і варіанти автоматичного очищення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=faTRTuI9Ats