Як оббити залізні двері. Як обшити фанерою залізні двері самому.

Оббивка металевих дверей з часом втрачає свої зовнішні декоративні якості. Оновити її можна, використовуючи шкірозамінник або панелі. Вибирайте обробку, орієнтуючись на колірне рішення інтер'єру вашого коридору.
Вам знадобиться
 • - листи пінопласту;
 • - лист ДВП;
 • - ущільнювальна гумка;
 • - утеплювач;
 • - саморізи і шуруповерт ;
 • - наждачний шкурка;
 • - шкірозамінник;
 • - міцний клей.
Інструкція
1
Подбайте одночасно з оббивкою і про утеплення і шумоізоляції дверей. Для цього купите панелі з пінопласту такої ж товщини, що і профіль двері. Заміряйте дверне полотно, виріжте лист ДВП, щоб він повністю закрив весь профіль.
2
Розрахуйте і знайдіть місця для замку і очка, зробіть отвори під них. Ще раз перевірте правильність розмірів, приклавши лист ДВП до дверей. Заповніть внутрішню порожнечу дверної коробки пінопластовими панелями, закріпіть їх силіконовим клеєм.
3
Прикладіть лист ДВП до дверей і прикрутіть його саморезами за допомогою шуруповерта або дриля до профілю без попереднього просвердлювання отворів. Закріпіть шурупи по всьому периметру дверей, щоб їх було не менше трьох на коротких сторонах і не менше п'яти - на довгих. Обробіть кромку ДВП наждачним папером.
4
Купуйте спеціальну ущільнювальну гуму для дверей. Відірвіть захисну плівку і, злегка натягуючи, щільно приклейте ущільнювач до профілю. Виберіть винилискожу або дермантин, який підходить вам за кольором і фактурою. Розмір шматка повинен бути більше дверного на 10-15 см по довжині і ширині.
5
Для підкладки візьміть поролон 1-2 см завтовшки. Якщо вам потрібна посилена шумо- і теплоізоляція, придбайте замість нього ізолон, який використовується в автомобільній промисловості. Його показники теплопровідності значно краще тих же показників поролону.
6
Виберіть хороший клей, наприклад «Момент універсальний». Промажте клеєм весь периметр двері, прикладіть утеплювач, легко натискайте на нього, пригладжуйте і приклеюйте. Гострим канцелярським ножем обріжте поролон точно за профілем двері. Так само наклеюйте і шкірозамінник, починаючи з верхнього торця, потім з боку петель. Якщо ви працюєте з напарником, спробуйте акуратно і рівно приклеїти оббивку, намазав клеєм утеплювач. Коли тканина закріпіть з усіх боків, зріжте надлишки, поставте вічко і замки.
За допомогою металевих дверей люди навчилися захищатися від злодіїв. Але виявляється, що ці надійні двері самі крадуть. Вони крадуть в квартирах тепло. Крізь щілини між дверима і косяком йде тепла стільки, скільки його вийшло б через чверть вашої кватирки. Плюс до цього, металеві двері, на відміну від дерева, сама дуже хороший провідник тепла. Рішення проблеми просте і давно відоме - внутрішня оббивка.
Вам знадобиться
 • -фанера;
 • епоксидні клей;
 • -полоска дерматину шириною 10 см і довжиною у всю двері;
 • -будівельний степлер;
 • -ножиці;
 • -поролон товщиною 2 см і розмірами ширше дверного полотна на 10 см;
 • -ватин.
Інструкція
1
Оббивка металевих дверей трохи складніше, ніж дерев'яною. Адже обшивочний матеріал треба кріпити цвяхами. Забити цвяхи в метал не вийде. Тому з самого початку візьміть шматки фанери і приклейте їх до дверей. Обклеїти фанерою бажано всю площину. Використовуйте епоксидний клей.
2
Після обклеювання приблизно на добу залиште двері в спокої. Про красу фанерного покриття можна не турбуватися. Коли вся робота буде зроблена, фанеру не буде видно.
3
Коли фанера приклеєна, займіться безпосередньо оббивкою. Щілину між косяком і полотном двері треба закрити валиком. Це головний елемент оббивки.
4
Зробіть заготовку для валика. Спочатку візьміть смужку дерматину шириною в 10 см і довжиною у всю двері. Складіть її виворітного стороною всередину і прибийте до дверей маленькими гвоздиками через кожні 10-15 см або закріпіть будівельним степлером. Щоб дерматин не стирчала, виріжте його ножицями поруч із дверними петлями.
5
Коли заготовка для валика готова, закріпіть набивання. Використовуйте поролон завтовшки 2 см і розмірами ширше дверного полотна на 10 см. Поверх поролону покладіть два шари ватину. Його теж прибийте по всій площині. Ось тепер пора накласти дерматин.
6
Дерматин потрібно скроїти з невеликим запасом, по 3см з усіх боків. Починайте прибивати від центру. Спочатку зверху, потім знизу. Дерматиновий матеріал при монтажі натягувати треба якомога сильніше. Коли ви прихопили дерматинове полотно зверху і знизу, повинна з'явитися складка. Це свідчить про те, що ви натягнули матеріал правильно. Потім оббивка закріплюється простими меблевими цвяхами по всьому периметру.
7
Валик у вас повинен бути заповнений ватином. Візьміть залишки ватину і скрутіть в трубочку. По периметру двері накладайте трубочку ватину і завертайте її в заготовку для валика. Тут же край заготовки прибийте до дверей. Валик готовий. Можна зайнятися кріпленням дверної ручки і дверного вічка.