Як перебрати двигун ВАЗ 2106. ваз 2106 Як лагодити.

Якщо в розмові між водіями звучать фрази: «перебрати движок», «капітальний ремонт двигуна», значить, двигун вже віджив своє. Як правило, в процесі ремонту цього автомобільного агрегату більшість деталей старого двигуна викидають, замінюючи їх новими.
Вам знадобиться
  • - запасні деталі;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Зніміть двигун. Потім викрутити болт для кріплення рами, яка встановлюється для зняття двигуна. Після цього розслабте хомут і від'єднайте шланг паливного насоса.
2
Відкрутіть гайки, що фіксують паливний насос, після чого приберіть насос, проставку (вона встановлена під насосом) і прокладку (розташована між БЦ і проставкой). Потім зніміть дроти, що йдуть до свічок запалювання, і відкрутіть гайку, яка зміцнює розподілити запалювання.
3
Приберіть пластинку КРЗ. Від'єднайте шланг від вакуумного регулятора, після чого приберіть розподільник запалювання. Потім приберіть генератор і зніміть ремінь зі шківів, а після зніміть шланг карбюратора і шланг, призначений для подачі розрідження до вакуумного регулятора, а також шланг вентиляційної системи картера.
4
Акуратно ослабте затяжку масляного фільтра, приберіть кришку сапуна, після чого зніміть датчик тиску, потім - шків коленвала. Якщо залишилася на БЦ прокладка, обов'язково її зніміть. Потім розігніть пелюстки стопорних шайб.
5
Видаліть фіксують ГБЦ болти і зніміть маховик. Після цього видаліть прокладку масляного картера і сам насос. Потім зніміть шестерню приводу і маслоотделитель із зливною трубкою.
6
Зніміть поршні і шатуни, після чого видаліть кришку корінного підшипника і колінвал. Видаліть з усіх шатунів вкладиші і компрессионное верхнє кільце. Потім зніміть залишилися кільця і витягніть поршневий палець.
7
Щоб вибити поршневий палець, озбройтеся молотком. Але робити це слід акуратно, щоб не пошкодити деталь. Для обробки блоку знадобиться токарний верстат: розточування може зайняти кілька годин.
8
Для пресування нових пальців у горщики нагрійте в олії шийки шатуна. Потім надіньте на них кільця. Після заміни всіх дефектних деталей виконайте збірку двигуна в зворотному порядку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8V9yLTcriKA
Зверніть увагу
Перебираючи двигун, обов'язково замініть вкладиші, навіть якщо вони виглядають як нові і здається, що змінювати ці прокладки ще рано.
Корисна порада
Шатун обробляється одночасно з шатунной кришкою.
Щоб відновити працездатність двигуна, часом досить його розібрати і зібрати заново, замінити швидкозношувані деталі. В результаті ви отримаєте оновлений движок .
Вам знадобиться
  • - набір ключів і головок;
  • - ганчір'я;
  • - комплект прокладок;
  • - сальники;
  • - шомпол.
  • - маркер.
Інструкція
1
Якщо ви чуєте слабкий стукіт або навіть посвист в авто - це знак, що пора зайнятися ремонтом двигуна. Зніміть мотор, очистіть його від бруду.
2
Починайте розбирати двигун. При цьому відзначайте на деталях маркером черговість, щоб потім все поставити на своє місце. Спочатку зніміть генератор, ремінь, помпу.
3
Потім зніміть головку блоку циліндрів, для чого відкрутите гайки. Подивіться на гільзи: якщо вони не вимагають заміни, зафіксуйте їх гайками, щоб вони не зрушили зі свого місця.
4
Далі зніміть стартер і маточину коленвала. Переверніть двигун і зніміть піддон картера.
5
Перевірте сальник, який, як правило, запрессован в кришку. Цю деталь знадобиться замінити, якщо мала місце витік масла.
6
Перевірте люфт распредвала. Він може трохи гойдатися вперед-назад, але вгору-вниз люфту бути не повинно. Якщо ж распредвал все-таки сильно ходить вгору-вниз, знадобиться установка регулювальних шайб.
7
Аналогічним чином перевірте колінвал. Якщо ви помітили значний люфт, поміняйте наполегливі шайби.
8
Вийміть колінвал, відкрутивши всі гайки. До речі, всі кріпильні деталі протирайте ганчіркою. Потім можете дістати поршні, які не забудьте позначити, щоб потім не переплутати місце установки.
9
Потім зніміть бензонасос, штовхачі, картер зчеплення, дістаньте масляні датчики. Не чіпайте лише перехідник маслофільтра.
10
Прочистіть масляну магістраль за допомогою шомпола.
11
Розібравши мотор, слід перевірити стан всіх деталей. Зробити це можна таким чином. Розберіть блок циліндрів, після чого налийте трохи бензину саме в те місце, де розташовані поршні. Залиште всі в такому вигляді по можливості на один день. Після вказаного часу огляньте поршні. У разі якщо збавився бензин в клапанах, можна проводити огляд далі.
12
В обов'язковому порядку проведіть заміну прокладок блоку циліндра, зазорів, рідини, шатунні, корінні вкладиші і ремені, - все потрібно ретельно перевірити.
13
Найчастіше тиск з поршневого простору скидається не в повній мірі, через що звідусіль може тиснути масло. В обов'язковому порядку прочистите систему сапуна, щоб уникнути накопичення «гуталіну». Щоб двигун брав менше масла, варто простягнути піддон, поміняти ковпачки.
14
Ретельно оглянувши мотор, його комплектуючі, зберіть його в зворотному порядку - згідно з відмітками на деталях.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, ремонт двигуна - це вимагає особливої уваги процес, в якому немає місця для дрібниць, а виконати його під силу тільки людині з відповідними вміннями, знаннями та досвідом. Щоб професійно перебрати движок авто слід звернутися тільки в спеціалізований автосервіс.
Корисна порада
Перевірте, чи всі поставили на місце, закрили Чи двигун, чи всі болти на місці - при елементарному упущення однієї дрібниці двигун може постраждати, так як всі кріплення допомагають зберегти технічні вузли в цілості. Крім того, бажано розбирати мотор з помічником - іноді доводиться агрегат перевертати, і зробити це самостійно дуже складно.