Як лікувати забій спини. Як лікувати забої при падінні з висоти.

Забій спини виникає при падінні з висоти або при ударі. При такій травмі частіше ушкоджуються поверхневі тканини - шкіра, підшкірна клітковина, м'язи і окістя. Небезпека такого падіння або впливу удару в те, що можуть пошкодитися спиною мозок або нирки.
Інструкція
1
Якщо в результаті сильного впливі механічної сили виникли явища спинального шоку, тобто пригноблені рухова активність і чутливість тіла нижче місця травми, такий стан вимагає негайної госпіталізації. Викличте швидку допомогу і до її приїзду не допускайте переміщення хворого. Явища забиття спинного мозку можуть з'явитися вдруге, через якийсь час після травми. Вони є наслідком порушення кровообігу мозку в області удару і також вимагають госпітального лікування.
2
Після травми в поперековому відділі спини в області нирок можуть з'явитися болі, постійного або нападів характеру, схожі на ниркові коліки. Біль обумовлена наявністю навколониркової гематоми. Сеча в таких випадках містить велику кількість еритроцитів, які потрапляють в неї з пошкоджених ниркових судин. Якщо після травми з'явилися болі і домішки крові в сечі, негайно зверніться до хірурга. Такі пошкодження нирок лікуються в стаціонарних умовах.
3
При отстутствии ознак ушкодження внутрішніх органів лікуєте забій спини як всі подібні травми. У перші години після удару прийміть лежаче положення і прикладіть лід до забитою області. Ці дії необхідні для зупинки кровотечі всередині м'яких тканин спини. Більше 30 хвилин міхур з льодом тримати не можна, робіть перерви між сеансами охолодження. Прийміть знеболювальні препарати.
4
Набряк в області забитого наростає поступово протягом 2-3х діб. Після цього холод прикладати більше не потрібно, навпаки, для відновлення кровообігу в місці пошкодження використовуйте грілку, по 30 хвилин кожні 2 години. Наносите на місце забитого мазі з нестероїдними протизапальними препаратами, мінімум 4 рази на день, до зникнення набряку та больового синдрому. Їх активні компоненти проникають всередину тканин, знеболюють їх, знімають набряк і запалення.
5
Після 5-го дня зазвичай болю зменшуються або зовсім зникають. У цей період лікування для відновлення мікроциркуляції м'яких тканин спини пройдіть сеанси УВЧ, магнітотерапії або електрофорезу йодистим калієм.
Найчастіше забиті місця отримують люди, чия діяльність пов'язана з фізичною активністю. Навіть якщо зовнішніх проявів майже немає, всередині тканин можуть відбуватися зміни, що тягнуть серйозні наслідки для здоров'я.

Ознаки забиття

Забій - це внутрішнє ушкодження тканин, м'язів і органів людського тіла без порушення їх цілісності. При цьому тканини перестають функціонувати в звичайному режимі, порушуються процеси регуляції та обміну. Забій є наслідком якого-небудь впливу - падіння, удару предметом або вибуховою волни.Как правило, при легких ударах відбувається розрив дрібних кровоносних судин, але бувають важкі травми, при яких пошкоджується м'язовий шар або внутрішні органи. З'являється крововилив в тканинах, утворюються синці. Якщо ж стався розрив великих судин, і кров скопилася в тканинах у великій кількості, то на цьому місці утворюються гематоми.Прізнакамі забиття є також набряки, біль і припухлості. Інтенсивність болю залежить від сили удару і поширеності ураження, а також від індивідуального больового порогу. Відразу після забитого місця біль виражена сильніше, так як тканини, опух і насичуючись кров'ю, тиснуть на нервові окончанія.Бивает, що припухлість зовні непомітна, тоді для її виявлення потрібне ретельне промацування. Відразу після забитого місця помітні тільки підшкірні синці, а внутрішні гематоми проявляються бурими плямами через кілька днів. Якщо ділянки забиття обширні і глибокі, то вони супроводжуються значним підвищенням температури тіла.

Перша допомога

Перша допомога при ударах повинна бути спрямована на зменшення больових відчуттів і зупинку крововиливи. Залежно від локалізації, спосіб її надання різний. Однак існують загальні правила: - необхідно забезпечити забитою частини тіла спокій і зафіксувати в нерухомому положенні; - забинтувати кінцівку еластичним бинтом або накласти пов'язку, що давить для запобігання крововиливу; - Докласти холодну мокру тканину, лід або пляшку з холодною водою (все, що є в крокової доступності); - при саднах поверхню забиття змастити йодом або іншим антисептиком; - при сильному болі необхідно прийняти болезаспокійливі препарати; - якщо є відкрита рана - прикрити стерильною марлевою пов'язкою; - При серйозних травмах, таких як забій голови, слід викликати швидку допомогу, тому що великий ризик струсу мозку і кровоізліяній.Не слід займатися самолікуванням і недооцінювати забої. Потрібно терміново звернутися за медичною допомогою, якщо у потерпілого поплутано або втрачається свідомість, а також з'явилася блювота.