Як в'язати нерегулярну сітку.

Нерегулярне сітка зазвичай застосовується при в'язанні гачком для з'єднання мотивів ірландського мережива, щоб отримати з окремих елементів цільні деталі крою. В основі такої роботи - довільне розташування ланцюжків з повітряних петель, які з'єднуються між собою стовпчиками. Можна виконати сітчасте полотно, міняючи кількість ланок у його складових. Так створюються по-справжньому неповторні, витончені моделі.
Вам знадобиться
  • - гачок;
  • - нитки;
  • - голка;
  • - форма;
  • - шпильки.
Інструкція
1
Потренируйтесь у в'язанні нерегулярної сітки. Спочатку зробіть цілісне полотно, яке складається з повітряних ланцюжків і простих сполучних стовпчиків без накиду. Робота буде починатися від центру майбутньої мережі, потім піде по спіралі. Початком в'язання послужить ланцюжок з 5-6 повітряних петель.
2
Замкніть ланцюг в кільце за допомогою з'єднувального стовпчика. Далі виконуйте по колу невеликі ланцюга з 5-6 ланок, формуючи з них арки. Підстави цих «пелюсток» повинні приєднуватися до центру в'язання та до сусідніх арках стовпчиком без накиду. Продовжуйте роботу, поки не дійдете до початку першої арки. Під нею повинен виявитися останній з'єднувальний стовпчик.
3
Починайте наступний ряд арок, але тепер кількість петель в ланцюжку збільште на 1-2. Останній елемент нерегулярної сітки приєднаєте під арку попереднього ряду за допомогою стовпчики з накидом. Працюйте далі за зразком, вив'язуючи нові частини сітки по спіралі.
4
Плавно нарощуйте нерегулярну сітку , щоб вона була акуратною. Перед переходом на наступний виток спіралі завжди робіть «сходинку» - стовпчик з одним накидом. Особливість полотна в тому, що в'язати його можна в будь-якому напрямку. Наприклад, не закінчити кругової ряд до кінця, а перевернути роботу і виконувати сітку у зворотний бік. Візерунок не матиме ні лицьової, ні виворітного боку.
5
Якщо ви навчилися в'язати нерегулярну сітку, можна приступати до роботи над ірладского мереживом. Отпарьте все готові елементи, розкладіть їх на викрійці виворітного стороною верх і зафіксуйте шпильками. Зшийте деталі в місцях стиків. Для зручності можна прикріпити роботу на подушці або м'яких меблів. Тепер ваше завдання - заповнити сіткою простір між мереживними мотивами.
6
Введіть стрижень гачка в полотно однієї з деталей мережива, після чого витягніть робочу нитку і зробіть першу петлю. Щоб нитка була добре зафіксована на виробі, пропустіть її короткий кінець через нитяну дужку і затягніть вузол. Після закінчення роботи всі залишилися «хвости» ви простягніть крізь полотно.
7
Наберіть 4-6 повітряних петель. Щоб з'ясувати необхідну величину ланцюжки і місце приєднання одного елемента сітки з сусідньої деталлю мережива, кілька разів простягніть нитку в різні боки. Так ви визначите найближчу петлю, за яку буде триматися повітряна ланцюг. Коли повітряні петлі досягнуть цього місця, введіть гачок в нитяну дужку і зробіть стовпчик з двома накидами. Далі слід нова ланцюжок, спрямована до найближчого мереживної мотиву, і знову стовпчик з двома або кількома накидами.
8
В'яжіть сітку в потрібних напрямках, виконуючи по черзі ланцюжки і стовпчики з двома, трьома і чотирма накидами. Сітка тому й називається нерегулярною, що немає універсальних рецептів - кількість повітряних і накинутих петель буде залежати від відстані між мотивами мережива і від вашого бажання.
9
Коли всі частини виробу будуть з'єднані переплетеннями ланцюжків, востаннє прикріпіть елемент сітки до полотна і затягніть сполучну петлю. Відріжте нитку і заправте її в товщу мереживний деталі. Робота була виконана з виворітного частини виробу, тому з «обличчя» відрізана нитка буде непомітна.