Як дізнатися "пробіг" фотокамери. уроки дзеркальним фотоапаратом.

Якщо пробіг автомобіля вимірюється в кількості кілометрів, то пробіг фотокамери розумно міряти зробленими кадрами, тобто кількістю спрацьовування затвора. Чим дорожче і професійніше камера, тим більший ресурс затвора вона має.
Інструкція
1
Теоретично, фотоапарат нумерує кадри, тому ви можете просто зробити знімок і подивитися, як він називається. У самому простому випадку це і буде пробіг. Але цей спосіб може не спрацювати, якщо фотоапарат іноді скидає лічильник (деякі моделі так запрограмовані) або якщо ви самі його скидали, а може, це дія справив інша людина, яка, можливо, і намагається продати вам цей фотоапарат. Тоді спробуйте дізнатися пробіг іншим способом.
2
Мета-дані, в яких вказано і кількість спрацьовувань затвора фотоапарата, зберігаються в кожному знімку, але не так, щоб їх було легко подивитися, а в зашифрованому вигляді. Щоб ознайомитися з ними, використовуйте спеціальне програмне забезпечення. Для таких фотокамер, як Nikon і Canon існують додатки, що дозволяють переглянути ці відомості практично у всіх випадках. Якщо ваш фотоапарат справила інша компанія, то найкраще, що ви можете зробити, це звернутися в сервісний центр. Там зможуть точно з'ясувати, наскільки камера відпрацювала свій ресурс.
3
Мета-дані зберігаються в зашифрованому файлі, який має формат exif. Він дуже маленький. Підберіть програму, яка працює з камерою вашого виробника, і відкрийте в ній останній зроблений знімок. Додаток відобразить властивості файлу, в числі яких будуть і мета-дані. Знайдіть пункт Total Number of Shutter Releases. Значення, яке зазначено навпроти нього, і буде «пробігом» камери.
4
Залишилося тільки вибрати відповідне додаток. Дізнатися всю правду про фотоапарати Nikon і Pentax вам допоможе одна з наступних програм: ShowExif або Opanda EXIF. ShowExif також може відкрити мета-дані і для деяких моделей Canon, але не для всіх. До слова, далеко не всі фотоапарати Canon підтримують мета-дані, так що для деяких камер цього виробника точно визначити пробіг неможливо. Але якщо за допомогою Show Exif це зробити не вийшло, то може допомогти програма EOS Info. Якщо все одно нічого не вийшло, а результат дуже для вас важливий, доведеться звертатися в сервісний центр.
Зверніть увагу
Професійні камери зазвичай розраховані на інтенсивне використання, затвор в них може без збоїв спрацювати більш ніж 100-150 тис. Разів. Фототехніка аматорського класу має показники нижче: 30-50 тис. Спрацьовувань. Це означає, що затвор буде в змозі зробити вказане число кадрів, при цьому ніхто не обіцяє, що в самому фотоапараті не зламається щось інше.
Корисна порада
При дбайливому зверненні гарантований виробником ресурс затвора фотоапарата можна істотно продовжити.
Дзеркальні цифрові фото камери володіють певним пробігом. Для кожного апарату ресурс спрацьовувань затвора свій. Приміром, у дзеркальних камер Canon EOS пробіг зазвичай становить 50000-100000 кадрів. Дізнатися його можна кількома способами. Для прикладу візьмемо конкретну модель - Canon EOS 20D.
Інструкція
1
Перший спосіб простий, але не безкоштовний. Зверніться в сервісний центр, де вам визначать пробіг спрацьовувань затвора вашої фото камери . Коштувати це буде близько 20 доларів.
2
Також, якщо у вас апарат з процесором Digic IV, пробіг затвора можна визначити за допомогою програми EOS Info, яку можна знайти в інтернеті, ввівши відповідний запит. А дізнатися модель процесора можна, подивившись опис характеристик вашого фотоапарата.
3
Максимальна кількість спрацьовувань затвора «дзеркалки» Canon EOS 20D - 100000 спрацьовувань. Тобто ви можете зробити 100000 кадрів на ваш новий фотоапарат, після чого доведеться міняти дзеркало (затвор).
4
До речі, розглянута модель дзеркальних фотокамер Canon оснащена процесором Digic II, а тому обчислити пробіг затвора буде дещо складніше, оскільки програма EOS Info вам не допоможе.
5
На щастя, в інтернеті можна знайти іншу програму, що дозволяє дізнатися пробіг камери . А називається вона Xvi32. Введіть в пошуковику запит типу «скачати xvi32», завантажте програмку на ПК, розпакуйте в потрібну папку на жорсткому диску. Крім того, вам буде потрібно файл raw (.cr2) з вашої фото камери .
6
Запустіть програму Xvi32, перейдіть в меню Tools -> Data Inspector. Натисніть на big-endian. Підтвердіть вибір натисканням кнопки "Ок". Далі виберіть пункт меню File -> Open -> Ваш raw-файл. Перейдіть в Address -> Go to. Відзначте Hexadecimal і наберіть в полі нижче 95D. Підтвердіть вибір натисканням кнопки "Ок".
7
Далі перейдіть в Tools -> Decode Number і подивіться в віконці на рядок XX XX As Word ... Цифрове значення після знака ";" і буде пробігом вашої фото камери .