Як відмити іржу на одязі. іржа на одязі білої Як відмити.

Більшості з нас знайоме неприємне почуття образи й досади, коли та чи інша улюблена річ брудниться. Особливо, коли з'являються складні плями, наприклад, від іржі. Але не варто відразу ж поспішати в хімчистку, тому що подібні забруднення можна спробувати очистити в домашніх умовах самостійно.
Інструкція
1
Покладіть забруднену іржею одяг на рівну поверхню. Візьміть лимон, вичавіть з нього сік. Рясно змочіть їм пляма від іржі. Накрийте серветкою і пропрасуйте праскою. Ймовірно, що відразу позбутися плями іржі не вийде. Повторіть цю процедуру кілька разів. Потім прополощіть одяг у холодній воді без додавання мила. Після цього виперіть річ з високоактивним порошком.
2
Спробуйте відіпрати іржу за допомогою оцту. Розведіть в ємності з водою (1 склянка) одну столову ложку оцту. Підігрійте цей розчин на водяній бані майже до закипання (приблизно до 80 градусів). Додайте в нього трохи нашатирного спирту (одна чайна ложка). Опустіть забруднену частину одягу в цей розчин на 5-7 хвилин. Потім ретельно промийте під проточною водою. При необхідності повторіть цю процедуру.
3
Для видалення плям іржі з білих речей скористайтеся гідросульфітом натрію. В стакан води додайте одну чайну ложку гидросульфита. Підігрійте до 70 градусів. Забруднену ділянку одягу опустіть в гарячий розчин на кілька хвилин. Потім прополощіть у великій кількості теплої води. Після цього можете прати одяг звичайним способом з використанням порошку. Не використовуйте гідросульфіт натрію для виведення іржавих плям з кольорового одягу, так як тканина може втратити колір.
4
Для видалення іржавих плям з кольорових речей скористайтеся сумішшю, що з подрібненого білого крейди, води і гліцерину. Отриманою сумішшю натріть забруднену ділянку одягу і залиште приблизно на десять годин. Потім прополощіть і виперіть річ звичайним способом.
5
Використовуйте спеціальні засоби для виведення іржі. Наприклад, «Ваніш», «Антіпятін» та інші. Ці кошти досить зручні у використанні. Уважно читайте інструкцію перед застосуванням. І пам'ятайте, що плями від іржі краще виводити відразу ж після їх появи на одязі.