Як пов'язати мочалку-рукавицю. в'язання мочалки рукавичкою з витягнутих петель.

Такий необхідний атрибут для водних процедур, як мочалка, нескладно виготовити самостійно за один вечір. При цьому економна господиня може обійтися без додаткових витрат. У хід підуть клубки синтетичних ниток, шнури, авоськи, обрізки полотна. Зручний варіант вироби - широка рукавиця без пальців, яка натягується на руку під час миття у ванній або лазні. Спробуйте пов'язати її гачком у вигляді порожнього прямокутника.
Вам знадобиться
  • - гачок №5;
  • - робоча нитка (капрон, льон, сизаль та інші.);
  • - трикотажне полотно;
  • - нитки бавовняні ;
  • - голка;
  • - оверлок;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Підберіть відповідний матеріал для в'язання мочалки-рукавиці. Залежно від структури робочої нитки, виріб вийде більш-менш жорстким - все залежить від ваших уподобань.
2
Зв'язати м'яку і пухнасту мочалку- рукавицю можна з кольорової капронової нитки. Банний аксесуар середнього ступеня жорсткості вийде з льняного або сизалевого шнура, а також довгої капронової стрічки шириною не більше сантиметра. Можна використовувати старі овочеві сітки - для отримання зигзагоподібної нитки мішки обрізають по спіралі. Нарешті, в хід піде моток синтетичної мотузки - з неї виготовляються найжорсткіші саморобні мочалки.
3
В'язати виріб рекомендується великої в'язкою, не надто затягуючи петлі, щоб фактура полотна вийшла досить пухкої. Оптимальний інструмент для такої роботи - гачок №5.
4
З обраної нитки зробіть 25-30 повітряних петель і приміряйте ланцюжок на зап'ясті. Мочалка-рукавиця повинна вільно триматися на руці, але не спадати з неї. Для нижньої кромки можна передбачити обшлаг з трикотажного полотна - це трохи утянет виріб.
5
Якщо довжина повітряної ланцюжка вас влаштовує, зробіть в її першу петлю з'єднувальний напівстовпчик - вийде коло. Далі в'яжіть мочалку безперервними круговими рядами стовпчиків без накиду. Для підйому на наступний ряд на початку кожного нового кола необхідно виконувати по одній повітряної петлі.
6
Коли порожнисте подвійне полотно досягне потрібної висоти, з'єднайте верхні частини виробу. Вводите стрижень гачка крізь кожні два стовпчики (нижній і верхній) і робіть напівстовпчик, щоб з'єднати весь верх мочалки.
7
Обріжте робочу нитку і протягніть її кінець на виворіт рукавиці. При бажанні можна викроїти трикотажну смужку для обшлага: довжина - згідно периметру нижньої частини виробу плюс 1,5 см на з'єднувальний шов; ширина - близько 8-9 см.
8
Складіть смугу изнанкой верх і зшийте збоку в кільце. Після цього виверніть обшлаг, складіть його удвічі і обмітайте краю вручну або на оверлок. Приметайте край деталі до рукавиці і акуратно пришийте його до полотна мочалки нитками відповідного тону.
9
Видаліть намітку. Для зручності можна пришити до готового виробу петельку, тоді банний аксесуар можна буде підвішувати на вішалку ванною або передбанника.
Корисна порада
При в'язанні мочалки можна витягати петлі з м'якої на дотик нитки (наприклад, капронової). Для цього перші чотири-п'ять кругових рядів потрібно провязать стовпчиками без накиду. На початку шостого кола на вказівний палець намотується нитка в два шари; все нитки утвореної петлі пров'язуються спільно з петлею нижчестоящого ряду. При цьому потрібно підтягнути витягнуту петлю до себе, притиснути її до полотна, а вже потім в'язати стовпчик без накиду. Ряди з простими стовпчиками послідовно чергуються з рядами з витягнутих петель.