Як відновити пошкоджений завантажувач.

Завантажувальний запис, або MBR, знаходиться на основному диску комп'ютера, саме з її допомогою здійснюється початок процесу завантаження комп'ютера. Іноді користувач стикається з ситуацією, коли завантажувач виявляється пошкоджений або видалений, що призводить до неможливості завантаження операційної системи.
Інструкція
1
Якщо виникають проблеми із завантаженням системи, користувач зазвичай тисне на клавішу F8, сподіваючись увійти в меню відновлення. Якщо це вдається, він може вибрати завантаження останньої вдалої конфігурації або, при неможливості цього, увійти в безпечному режимі. Але в тому випадку, якщо меню відновлення відкрити не вдається, багато користувачів починають замислюватися про перевстановлення системи.
2
Якщо ви не бачите на екрані нічого, крім самотньо миготливого курсору, швидше за все, пошкоджена завантажувальний запис. Спробуйте відновити її, для цього вам знадобиться інсталяційний диск вашої ОС. Вставте його в дисковод, перезавантажте комп'ютер. Виберіть установку з CD, для цього натисніть F12 - у багатьох комп'ютерів при цьому з'являється меню вибору завантажувального пристрою. Якщо у вас це не працює, увійдіть в BIOS (зазвичай треба натиснути Del або F2) і встановіть першої завантаження з CD.
3
Запустіть установку Windows, дочекайтеся появи діалогового вікно "Установка Windows XP Professional". Виберіть у його меню пункт «Щоб відновити Windows XP за допомогою консолі відновлення, натисніть [R = Відновити]». Після натискання R з'явиться консоль відновлення. Вас запитають про те, в яку копію Windows слід увійти. Якщо у вас одна ОС, введіть 1 і натисніть Enter.
4
На пропозицію ввести пароль адміністратора введіть його. Якщо у вас не було пароля, просто натисніть Enter. З'явиться рядок C: WINDOWS> введіть команду fixboot і натисніть Enter. На питання про запис нового завантажувального сектора введіть y (yes) і знову натисніть Enter. З'явиться повідомлення про успішну записи завантажувального сектора, ви побачите вже знайому рядок C: WINDOWS>.
5
Тепер введіть команду fixmbr. З'явиться попередження про можливу втрату даних. Підтвердіть згоду на створення MBR, ввівши y і натиснувши Enter. Нова завантажувальний запис буде створена. Перезавантажитеся, ввівши команду exit. Якщо ви міняли налаштування BIOS, знову увійдіть в нього і поверніть завантаження з жорсткого диска, збережіть зміни. Після виходу з BIOS операційна система повинна нормально завантажитися.
6
Для відновлення завантажувача Windows 7 вам теж потрібно завантажувальний диск. Запустіть з нього установку Windows. Після того, як файли будуть записані на комп'ютер, виберіть розкладку клавіатури, потім встановлену ОС. Виберіть рядок Use recovery tools that can help fix problems starting Windows і натисніть Next.
7
Відкриється вікно з вибором опцій відновлення, виберіть Startup Repair. Розпочнеться усунення проблем завантаження, по закінченні процесу перезавантажте комп'ютер - операційна система повинна завантажитися.
Корисна порада
Перед відновленням завантажувального запису настійно рекомендується завантажитися з LiveCD і зберегти на зовнішньому носії всі важливі данние.Еслі відбудеться порушення таблиці розділів і ви не побачите свої диски з файлами, скористайтеся програмою Acronis Disk Director. З її допомогою ви зможете відновити втрачені диски з усіма розташованими на них файлами.