Як бити м'яч. Як навчитися карбувати м'яч.

Навчитися бити по м'ячу досить просто - всі ми вміємо це з дитинства. Але як вдарити по м'ячу так, щоб він летів строго в певному напрямку? Хтось пише про це цілі наукові трактати, хтось знімає навчальні телефільми, а хтось намагається розрахувати траєкторію м'яча за допомогою теорії ймовірностей. Насправді тут все залежить від тренувань, чим їх більше, тим точніше виходять удари.
Інструкція
1
Удари по м'ячу бувають двох видів: із землі або з літа. Для поліпшення якості удару з землі, тобто по нерухомому м'ячу , потрібно тримати рівновагу, а також пам'ятати про правильній постановці опорної ноги і положенні б'є. Від положення опорної ноги залежить висота удару: якщо вона на одній лінії з м'ячем, удар вийде з низькою траєкторією польоту, якщо ж нога буде за м'ячем - м'яч полетить високо. Для того, щоб сила удару була максимальною, необхідно стежити за становищем коліна б'є ноги. Якщо в момент перед торканням м'яча коліно знаходиться над м'ячем або на одній з ним лінії, сила удару буде максимальною. Після удару бажано продовжувати рух до мети, а не зупинятися. При відхиленні корпуса назад, траєкторія м'яча збільшується, при нахилі вперед, удар сильнішає, але м'яч летить ніже.Прі ударі по м'ячу , що знаходиться в повітрі, також важливо рівновагу і всі вищеперелічені положення ніг. Однак у цьому випадку також важливо розрахувати відстань до м'яча. Ні в комі разі не можна наносити удар з літа, якщо м'яч знаходиться дуже далеко або дуже близько, так як в цих випадках удар вийде змащений.
2
Удари також діляться по методи нанесення, тобто по тому яка частина стопи завдає удар. Так удар носком зазвичай наноситься по нерухомому м'ячу в його нижній сектор, в цьому випадку кут вильоту м'яча складе 40-50 градусів. Для правильного нанесення цього удару при розбігу гравець прискорюється у міру наближення до м'ячу опорна нога ставиться позаду і трохи збоку від м'яча, а струменіюча завдає удар маховим рухом. Корпус нахилений вперед. При нанесенні цього удару важлива правильна робота рук: протилежна опорною нозі рука перед ударом різко йде назад, інша ж - виноситься вперед на рівень грудей. В момент удару руки міняються місцями.
3
За допомогою удару внутрішньою стороною стопи зазвичай просто передають м'яч. В ідеальному виконанні м'яч повинен летіти, а не стрибати або котитися по землі. При ударі мисок опорної стопи спрямований в ту сторону, куди ви посилаєте м'яч, б'є нога зігнута в коліні, а сам удар припадає на центральну частину м'яча.
4
При ударі зовнішньою стороною стопи, мисок опорної ноги повинен бути повернений приблизно на 30 градусів в бік цілі. А удар наноситься також як і внутрішньої з різницею лише в площині стопи, дотичної з м'ячем.
5
Удар підйомом з одного боку є найскладнішим, а з іншого - основним ударом у футболі. За рахунок зіткнення великої площі стопи з м'ячем при цьому ударі досягається велика точність. Якщо наносити такий удар по нерухомому м'ячу , траєкторія його польоту буде низькою. Опорна нога повинна знаходитися на одній прямій з м'ячем трохи збоку від нього і вся тяжкість тіла повинна припадає саме на цю ногу. Корпус нахилений так, що плечі гравця знаходяться над м'ячем. Б'є нога зігнута в коліні і відведена назад, голеностоп розслаблений. Важливо якомога довше зберегти кут, утворений стегном і гомілкою. Підйом напружений. В момент удару коліно ноги, що б'є знаходиться над м'ячем. Рука, однойменна опорної нозі, перед ударом знаходиться ззаду, а в момент удару проходить вперед і згинається біля грудей. Б'є нога після одразу після удару деякий час рухається вперед разом з мячом.Удари підйомом діляться на два види: удар прямим піднесенням, коли м'яч стикається з підйомом на його середині, тобто на шнурівці бутси, і удар зовнішньої або внутрішньої частиною підйому, коли м'яч доводиться на яку-небудь сторону від шнурівки.
6
Удари по летить м'ячу з техніки нічим не відрізняються від ударів підйомом. Однак якщо м'яч в повітрі необхідно точно розрахувати момент замаху й торкання. В цьому випадку не обов'язково вкладати в удар багато сили, так як точне торкання додасть м'ячу достатньо енергії.
Корисна порада
У кожному разі, досягти ідеальної точності і потрібної сили удару можна тільки за допомогою тренувань.