Як навчитися складати іспити.

Серед студентів і школярів існує безліч ритуалів, які залучають удачу на час складання іспиту. Щоб підкріпити упевненість в тому, що вони подіють, зверніться до менш веселим, але перевіреним способам підготовки. Якщо ви розплануєте час підготовки до іспиту, навіть відвернувшись фортуна не завадить вам пройти випробування на відмінно.
Інструкція
1
Найнадійніший спосіб забезпечити успіх на іспиті - відвідування лекцій. Приходячи на урок або університетську заняття, захопіть з собою об'ємну зошит. Записуйте в неї конспект лекції, навіть якщо викладач не просить про це. Обов'язково відокремлюйте кордону кожної лекції і позначайте їх теми. Якщо вам рекомендують книги, в яких тема описана докладніше, запишіть назву і автора. Цей матеріал стане для вас великою підмогою під час підготовки до іспиту. У вас на руках вже буде план відповіді на питання і базові відомості по темі, які дозволять скласти іспит хоча б на мінімальну оцінку. До того ж, викладач напевно оцінить той факт, що ви використовуєте ті знання, якими він так старанно ділився.
2
Візьміть список квитків якомога раніше. Якщо він ще не з'явився, попросіть торішні питання у старшого курсу або класу. Формулювання питань, як правило, змінюються незначно. Як тільки вони опиняться у вас в руках, починайте поступово готуватися до іспиту. Навіть якщо основні заняття ще не закінчилися, виділіть хоча б годину часу на тиждень, щоб присвятити його підбору потрібної інформації.
3
Сплануйте час підготовки до іспитів і складіть розклад. У ньому необхідно виділити кількість днів на кожний з етапів. Спочатку потрібно набрати інформацію до кожного з питань. Скористайтеся конспектами лекцій, зробіть закладки з номерами питань у підручниках, пошукайте відомості в наукових статтях, авторефератах дисертацій. Якщо не можете знайти потрібні дані, зверніться за допомогою до професійних бібліотекарям. На сайті www.library.ru/help/вам допоможуть підібрати джерела інформації.
4
Зібрані відомості прочитайте, виділіть головне і відкиньте непотрібне. Розподіліть блоки інформації по пунктах в плані відповіді. Після цього можна приступати до вдумливого читання - до тих пір, поки не запам'ятаєте відповідь.
5
Перевірте, наскільки ви засвоїли знання. Вибирайте у випадковому порядку кілька квитків і розповідайте їх. Спочатку можна користуватися планом відповіді, потім обходитися без нього.
6
Розподіл часу для кожного етапу залежить від вашого особистого темпу роботи. Визначте, наскільки складний для вас предмет, чи знаєте ви, де шукати інформацію, який графік всіх іспитів, які вам потрібно здати. З урахуванням цих параметрів можна виробити оптимальних для вас режим, який дозволить уникнути авралу і паніки напередодні іспиту.
Багато стикаються з ситуацією звільнення з роботи, або переходу на іншу посаду. Зазвичай при цьому керівництво просить передати всі справи новому співробітнику. Для передачі посади потрібно певний час.
Інструкція
1
Насамперед, покажіть вашому приймачу своє робоче місце. Воно має бути прибрано. Викиньте всі непотрібні папери, застарілі візитки, старі календарі та ін. Також заберіть свої особисті речі (наприклад, кухоль). Попередьте нового співробітника про наявні нюансах (тугий замок в дверях, стілець з дефектом і т.д.).
2
Детально поясніть, у чому полягає суть вашої роботи. Незважаючи на введення в курс справи нового співробітника керівництвом, тільки ви зможете дати повну картину вашої діяльності. Передайте всі контакти (прізвища, імена, по батькові, телефони, адреси, особливості спілкування тощо). Кожному партнеру дайте коротку характеристику. По можливості уявіть вашого приймача всім партнерам. Це дозволить їм поступово звикнути до нової людини, налаштуватися на роботу з ним.
3
Зверніть особливу увагу приймача на форми звітності. Розкажіть про її періодичності, правила оформлення. Передайте всі необхідні документи (бланки, таблиці, статистичні дані). Крім цього, попросіть нового співробітника вивчити аналіз вашої діяльності за останній час. Це дозволить йому врахувати всі ваші помилки і не повторювати їх у своїй трудовій діяльності.
4
Познайомте нової людини з колегами по відділу (кабінету). В особистій бесіді дайте кожному їх них об'єктивну характеристику. Намагайтеся дати своїм колишнім колегам тільки позитивні характеристики. Так новий співробітник швидше знайде точки дотику з колегами і налаштує його на позитивний характер спілкування з ними.
5
Познайомте нової людини з правилами дрес-коду у разі, якщо такі є у вашій організації.
6
Крім того, розкажіть про особливості взаємодії з директором. Опишіть його вимоги, особливості його роботи зі співробітниками. Новому співробітнику корисно буде дізнатися про характер керівника, його звички, ставлення до підлеглих.