Як перевести перетин в діаметр. Як обчислити довжину проводу за кількістю витків і діаметра котушки.

У нормативних документах з проектування електромереж вказують перерізу проводів, а штангенциркулем можна виміряти тільки діаметр жили. Величини ці взаємопов'язані і можуть бути переведені одна в іншу.
Інструкція
1
Щоб перевести вказане в нормативному документі перетин одножильного проводу в його діаметр, скористайтеся наступною формулою: D = 2sqrt (S/?), Де D - діаметр, мм; S - переріз провідника, мм2 (саме квадратні міліметри електрики скорочено називають «квадратами»).
2
Гнучкий багатожильний провід складається з безлічі тонких жил, скручених між собою і поміщених у загальну ізоляційну оболонку. Це дозволяє йому не ламатися при частих переміщеннях навантаження, яка підключена за його допомогою до джерела живлення. Щоб знайти діаметр однієї жили такого провідника (саме її можна виміряти штангенциркулем), спочатку знайдіть перетин цієї жили: s = S/n, де s - перетин однієї жили, мм2; S - сумарний переріз проводу (вказується в нормативних документах); n - число жіл.Затем переведіть перетин жили в діаметр, як зазначено вище.
3
На друкованих платах використовуються плоскі провідники. Замість діаметра вони мають товщину і ширину. Перша величина відома заздалегідь з технічних даних фольгованого матеріалу. Знаючи її, можна знайти ширину по перетину. Для цього використовуйте таку формулу: W = S/h, де W - ширина провідника, мм; S - переріз провідника, мм2; h - товщина провідника, мм.
4
Провідники квадратного перетину зустрічаються порівняно рідко. Його перетин підлягає перекладу або в довжину сторони, або в діагональ квадрата (штангенциркулем можна виміряти і те, і інше). Довжина сторони обчислюється таким чином: L = sqrt (S), де L - довжина сторони, мм; S - переріз провідника, мм2.Чтоби потім по довжині сторони дізнатися діагональ, зробіть наступні обчислення: d = sqrt (2 (L ^ 2)), де d - діагональ квадрата, мм; L - довжина сторони, мм.
5
Якщо провідника, перетин якого точно відповідає необхідному, не опиниться, використовуйте інший, що має більшу, але ні в якому разі не менший перетин. Тип провідника і вид його ізоляції вибирайте в залежності від умов застосування.
Зверніть увагу
Перед вимірюванням провідника штангенциркулем зніміть напругу живлення і переконайтеся в його відсутності за допомогою вольтметра.