Як справити Новий рік, якщо немає грошей. Що робити якщо немає грошей.

Для того щоб влаштувати свято, навіть домашній, з невеликою кількістю гостей, нерідко потрібно витратити значну суму грошей . Трати наростають як снігова куля - потрібно купити їжу, прикрасити простір, подбати про подарунки. Проте якщо у вас немає зайвих коштів, а відзначити Новий рік хочеться весело, починайте планувати свято приблизно за місяць. Так ви зможете розрахувати всі витрати і зрозуміти, як їх звести до мінімуму.
Інструкція
1
Якщо з грошима зовсім туго, ви можете домовитися з друзями, що обійдетеся в цей раз без подарунків. У разі, коли презент, хоча б невеликий, зробити хочеться, купіть його заздалегідь. Ціни на різні сувеніри поступово піднімаються з наближенням 31 грудня. Ви можете скласти список подарунків і купити їх за місяць-два до Нового року, уникнувши ажіотажу в переповнених магазинах.
2
Складіть меню для святкового столу. Відмовтеся від закусок і страв, до складу яких входять дорогі інгредієнти, або замініть їх більш дешевими, що поєднуються за смаком. Найпростіші і звичні рецепти можна перетворити на новорічні за допомогою оформлення - звичайні макарони, викладені у формі ялинки з іграшками з овочів будуть доречні.
3
Пошукайте в інтернеті рецепти підходящих салатів, випишіть інгредієнти і розрахуйте їх кількість з урахуванням кількості гостей. Швидкопсувні продукти доведеться купувати напередодні свята, решта ж можна прибрести завчасно, без святкової накрутки цін.
4
Попросіть кожного гостя принести своє фірмове блюдо до столу. Для окремої людини це буде не затратно, а в результаті у вас вийде ситне і різноманітне меню.
5
Подбайте про економічному оформленні простору. Замість ялинки візьміть соснові гілки - на багатьох ринках продавці віддають їх безкоштовно. З гілок можна зробити кілька святкових композицій. Поставте їх у скляну тару або складіть у формі гнізда, доповніть кулями з пап'є-маше і ниток. Зберіть гірлянду з шишок, пофарбованих гуашшю, і згадайте, як вирізати паперові сніжинки.
6
Новорічний настрій створять мандарини, втикані гілочками гвоздики. Також можна попросити гостей знайти старі фотографії, на яких вони ще дітьми відзначають Новий рік. Доповніть фото розмальованої картонній рамкою і поставте в якості карток-покажчиків на святковий стіл.
7
Напишіть приблизний сценарій новорічної ночі. Включіть в нього гри, створюють настрій, але не потребують великих витрат. Для «розігріву» публіки можна пограти в твістер, намальований на ватмані. Зробіть для гостей картонні корони, надіньте їм на голови і напишіть на кожній ім'я відомого персонажа. Нехай за допомогою навідних запитань гість здогадається, що за ім'я написано на його короні.
8
Влаштуйте конкурси, щоб повеселити гостей і згуртувати їх. Наприклад, можна дізнатися, хто з присутніх може найбільш артистично з'їсти морквину. Розділіть гостей на команди і попросіть їх зіграти відомі новорічні пісні на підручних предметах. Решта повинні будуть вгадати, на що схожа вийшла какофонія.
9
Не забувайте про традиційні зимові розваги. Якщо погода дозволяє, покличте друзів на вулицю - на конкурс снігових фігур і бій сніжками.
10
Ви можете придумати або підшукати в інтернеті ще безліч бюджетних розваг. Будь-яке з них може стати новорічним. Головне - робити акцент не на оформленні свята, а на його утриманні.