Як навчитися малювати обличчя людини олівцем. малювання частин обличчя людини олівцем.

Якщо ви хочете навчитися малювати портрети, почніть з олівцевих начерків. Завдяки обмеженості виразних засобів ви зможете зосередитися на побудові малюнка, композиції, роботі зі світлом і тінню. Така база стане в нагоді, коли ви почнете малювати портрети фарбами і м'якими матеріалами.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте розмістити на картині лише особа, розташуйте аркуш паперу вертикально. Овалом позначте простір, який буде заповнювати портрет. Проведіть вертикальну вісь - вона розділити особа навпіл.
2
За допомогою візування визначте висоту і ширину особи. Витягніть руку з олівцем перед собою, відкладіть на олівці відстань, яку займає ширина обличчя на рівні скул. Потім розгорніть олівець вертикально і перевірте, скільки разів цей відрізок вміщується від маківки до підборіддя натурника. Зафіксуйте такі ж пропорції на малюнку. Подібним чином виміряйте ширину особи на рівні щік і підборіддя. Тонким світлим контуром уточніть форму обличчя.
3
Вертикальну вісь в центрі обличчя розділіть на шість рівних частин. Третю частину зверху розділіть навпіл. На цьому рівні повинні розташовуватися брови. Намалюйте їх форму в точній відповідності з бровами вашої моделі - від цього залежить вираз обличчя в цілому. Контури бровами не обводьте, заповніть простір короткими штрихами, що повторюють напрямок росту волосків.
4
На кордоні третій і четвертій зверху частин намалюйте горизонтальну вісь для очей. Їх форма дуже індивідуальна. Так само, як і відстань між очима - на «усередненому» обличчі воно дорівнює довжині ока, але в реальності може бути більше або менше.
5
Приблизно на нижній межі четвертої частини зверху повинен розташовуватися кінчик носа. Визначте його форму, потім домалюйте крила носа і визначте ширину перенісся.
6
Між п'ятої та шостої частинами намалюйте губи. Їх розмір визначте за допомогою візування. Зітріть всі допоміжні лінії і осі на малюнку. Декількома контурами намітьте форму і довжину зачіски.
7
Заштрихуйте портрет. Визначте ділянки, які висвітлені найсильніше, і підберіть тон, який буде відповідати кольору шкіри на них. Твердим олівцем покрийте ці ділянки рівномірної штрихуванням. Потім продовжуйте зафарбовувати малюнок, переходячи до більш темним зонам. Для них беріть олівці з більшою м'якістю, підсилюйте натиск, скорочуйте відстань між сусідніми штрихами.
8
Форма штриха повинна повторювати форму обличчя. Крім того, можна використовувати «срібний» штрих - поверх основних додати шар додаткових ліній під кутом 35 ° -45 °. Він допоможе «закріпити» форму і об'єднати різні по напрямку і інтенсивності штрихи.
9
Малюючи волосся, не забудьте залишити на них відблиски - там, де вони блищать завдяки освітленню. Ці зони годі й зафарбовувати.