Як побудувати гніздо для курей. Гнізда для курей своїми руками.

Кури є одним з найбільш поширених видів птахів, яких розводять в домашньому господарстві. Багато заводчики курей знають, як часом незручно ходити і збирати знесені їх вихованцями яйця по всьому двору. Щоб такого не відбувалося, необхідно створити для них певні умови, а саме обладнати курник гніздами для несучок. Побудувати їх нескладно, головне поставитися до роботи з усією відповідальністю і врахувати всі необхідні рекомендації.
Вам знадобиться
  • - лист фанери або тес;
  • - цвяхи;
  • - молоток;
  • - матеріали для підстилки.
Інструкція
1
Встановлювати гнізда рекомендується задовго до початку яйцекладки несучок, так як кури обов'язково повинні звикнути до них, і знести своє перше яйце саме там. Перш ніж переходити до будівництва гнізд, виберіть їх місцезнаходження. Воно має бути зручним і доступним для курей. Найкраще встановити гнізда в затемненій частині курника, так як птахи в період яйцекладки воліють усамітнюватися.
2
Візьміть великий аркуш фанери або тес і з нього змайструєте великий блок прямокутної форми, розрахований на 6 наседок. Потім розділіть його перегородками. Розмір кожного гнізда повинен становити: довжина 30 см, ширина 25 см і висота 30 см - для курей яєчної породи, а якщо ви тримаєте курей м'ясо-яєчних породи, гнізда повинні бути більше - довжина 40 см, ширина 30 см, висота 35 см.
3
Після цього зробіть вхід, ширина якого - 20-25 см, а висота 25 см. Біля входу прикріпіть невеликий поріжок заввишки 5 см, він запобіжить викочування яєць з гнізд. Також обов'язково прикріпіть спеціальну поличку, щоб птах міг безперешкодно потрапити в гніздо.
4
Коли гнізда готові, переступайте до укладання підстилки в них. Для цього якнайкраще підійде деревна стружка, суха різка сіна або соломи.
Зверніть увагу
Дуже часто кури роздзьобують тільки що знесене яйце, щоб запобігти цьому, зробіть в гніздах ухил (не більше 10 градусів) і підставте під нього спеціальний лоток, в який і будуть скочуватися яйця. Не забувайте у міру забруднення міняти підстилку в гнізді.
Корисна порада
Якщо ви хочете дізнатися несучість кожної несучки, можете виготовити так звані контрольні гнізда. Їх вхід обладнується спеціальним пристроєм, який дозволяє курці легко потрапити в гніздо, але вийти з неї самостійно у неї вже не вийде, так як дверцята автоматично закривається. Дах гнізд повинна бути з невеликим нахилом в 45 градусів, це не дозволить птахам сидіти зверху на гнізді і забруднювати його.