Як зробити весільну книгу побажань. Як зробити книгу побажань на весілля своїми руками.

Весільні аксесуари можна купити в магазинах або замовити через інтернет - асортимент настільки широкий, що ви напевно знайдете що-небудь за смаком. Однак деякі дрібниці краще зробити своїми руками. Наприклад, ви можете створити унікальну в своєму роді книгу для побажань. Вкласти в неї всю свою любов і передчуття свята, розслабитися перед відповідальним подією і налаштуватися на потрібний лад.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - картон;
  • - голка;
  • - нитки;
  • - клей;
  • - тканина;
  • - стрічки/мереживо/намистини.
Інструкція
1
Визначте необхідний вам формат паперу. Він залежить лише від ваших уподобань. Розмір листів повинен бути в два рази більше, ніж підсумковий розмір книги. Наприклад, для альбому формату А5 вам знадобляться листи А4.
2
Щільність паперу повинна складати приблизно 120 г/м2. Папір такої щільності НЕ пожолобиться від клею, коли ви помістіть в книгу весільні фотографії. Чорнило, якими напишуть побажання, про просвічуватимуть і друкуватися на сусідній сторінці.
3
Придумайте кольорову гаму, в якій буде виконана книга. Традиційні весільні альбоми створюють з матеріалів пастельних відтінків - вибирають папір бежеву, світло-блакитну, світло-зелену, і доповнюють її трохи більш темною або контрастною обкладинкою. Втім, ви можете відійти від канонів і зробити книгу яскравою і незвичайною.
4
Листи паперу складіть навпіл. Вкладіть їх один в одного по 3-5 штук, формуючи зошити. Стопку зошитів покладіть під прес на декілька годин (мінімум на 2). Потім дістаньте їх. На місці згину кожного блоку поставте точки на рівній відстані один від одного і проткніть шилом отвори. За допомогою циганської голки і міцної нитки прошийте зошити, вставляючи голку в готові отвори. Використовуйте стібок «вперед голку». У центрі зошити і у її краю протягують голку під стібок сусідній зошити, щоб з'єднати їх в міцний блок.
5
Готовий блок підрівняйте по краю. Накресліть лінію, відступивши від краю 5 мм, прикладіть до неї лінійку і канцелярським ножем відріжте надлишок. При цьому на ніж не натискайте.
6
З паперу для пастелі або двосторонньої паперу для скрапбукінгу виріжте форзаци. Вони повинні дорівнювати за розміром розвороту книги. Зігніть форзаци навпіл, уздовж лінії згину нанесіть клей і прикладіть ці листи до першої та останньої сторінок книги.
7
Підготуйте складові частини для обкладинки книги. З щільного картону виріжте 2 чотирикутника, які на 1 см вище сторінок книги. Для корінця зробіть прямокутну заготовку. Його висота дорівнює висоті обкладинки. А ширина - товщині зшитою стопки паперу + 3 мм. Чи не вирізаючи прямокутник, прірісуйте до нього з боків дві смужки шириною 3 см. Місце їх з'єднання з прямокутником продавите ручкою або олівцем, щоб корінець легко згинався.
8
Приклейте до корінця обкладинки. Відступите від місця згину корінця 5 мм і на цю лінію накладіть край обкладинки. Таким чином, зібрана заготівля буде на 5 мм виступати зверху, знизу і праворуч над листами книги.
9
Можна приступати до самого творчого етапу. Обтягніть обкладинку тканиною. Якщо ви робите книгу в класичному стилі, виберіть шовк або бавовна ніжних пастельних тонів. Відріз тканини повинен бути на 3 см довшою і ширшою зібраної обкладинки. Загорніть краї тканини на внутрішню сторону, загладьте і закріпіть клеєм. На лицьовій стороні приклейте або пришийте прикраса у вигляді квітів з шовкових стрічок, мережива, намистин.
10
Вкладіть книгу в обкладинку і приклейте форзаци. Сторінки книги прикрасьте. Купуйте штампи з квітковим або будь-яким іншим витонченим візерунком. Декоруйте цим малюнком краю аркушів. Основну площу сторіночок не варто перевантажувати декором - вони будуть заповнені побажаннями.