Як виміряти рівень тестостерону. можна приймати тестосерон без лікаря.

Завдяки наявності в організмі людини стероїдного гормону тестостерону у чоловіків формуються властиві їм статеві ознаки, а також ростуть і розвиваються м'язи і зміцнюються кістки. Для жінок теж важлива наявність певної кількості цього гормону. Якщо його рівень знижується, у них відбуваються різкі припливи крові, втрачається сексуальний потяг, порушується сон, з'являється дратівливість і т.п. Тому знати і підтримувати свій гормональний баланс необхідно кожному.
Інструкція
1
Для полегшення діагностики визначення рівня тестостерону фахівцями складено безліч анкет. Однією з найпростіших і популярних є анкета, що складається з 10 основних питань. Так, ознаками дефіциту тестостерону в організмі вважаються: - зниження статевого потягу; - ослаблення життєвої енергії, млявість, апатія; - зниження сили і витривалості; - зменшення росту; - зниження т.зв. «Насолоди життям»; - схильність почуттю смутку, дратівливість; - ослаблення ерекції; - зниження здібностей в заняттях спортом; - потреба в пообідньому сні; - погіршення работоспособності.Еслі присутні перший і сьомий ознака, або ви відчуваєте три інших ознаки в комплексі, то можна запідозрити зниження рівня тестостерону.
2
Більш точно виміряти рівень тестостерону дозволяє аналіз крові. У домашніх умовах і самостійно це обчислити неможливо. Така процедура здійснюється тільки в клініках. Але навіть там абсолютно точно рівень тестостерону не визначають, оскільки він має т.зв. циркадні ритми, тобто його кількість протягом доби значно (до 35%) коливається. Тому повсюдно прийнято робити подібні аналізи вранці. І тільки у чоловіків віком старше 60 років, у яких ці ритми вже значно порушені, час проведення процедури забору крові не має значення.
3
Якщо ви вирішили здати аналіз на тестостерон, майте на увазі, що ви не повинні нічого їсти, як мінімум, 8 годин, не курити, а також протягом останньої доби займатися спортом або виконувати якусь важку роботу.
4
Рівень цього гормону визначається в різних лабораторіях одним з трьох основних методів: аналіз крові на загальний тестостерон, на вільний тестостерон або доступний тестостерон. Результати можуть вийти різними. Два останні методу найкраще підходять для немолодих чоловіків. Загальний тестостерон у чоловіків вважається нормальним в межах від 11 до 33 нмоль/л, у жінок - від 0,24 до 2,7 нмоль/л.
5
Після того, як будуть готові результати аналізів, звертайтеся до андролога, який призначить вам лікування, якщо це буде необхідно.