Як ловити коропів і сазанів. Як спіймати взимку коропа.

Карпи, або річкові сазани, водяться в невеликих ставках, озерах і річках Південної і Середньої частини Росії, це одні з найбільш хитрих і розумних риб. За своїм значенням і величиною, короп займає почесне перше місце серед інших особин свого сімейства.
Вам знадобиться
  • - вудилище;
  • - волосінь;
  • - поплавок;
  • - грузило;
  • - гачок;
  • - подсачік;
  • - прикорм;
  • - насадка.
Інструкція
1
Карпи, так само як і сазани, віддають перевагу слабкому перебіг і теплу стоячу воду. Цих риб можна виявити практично в будь-якому, зарослому травою, водоймі. Влітку коропи знаходяться на глибині п'ять метрів, восени - десять метрів, взимку йдуть набагато глибше. Визначити наявність сазана в ставку можна завдяки його вистрибування з води, при цьому він видає звук, що нагадує квакання.
2
Найбільш великі особини попадаються на початку липня і в кінці серпня. Найкращий час для лову коропових - раніше ранок або вечір (після п'яти годин). Днем сазан практично не клює, винятком є дрібні коропи. Насадкою для вудіння може служити пшоняна каша, червоний гнойовий черв'як, купа глистів, розпарені зерна пшениці, земляні черв'яки, зім'ятий хліб (чорний і білий), боби, сальники, шийки варених раків чи кукурудза. При лові експериментуйте з насадками, так як сазан деколи вибагливий.
3
Перед початком рибної ловлі киньте в воду прикорм на те місце, де надалі будуть занедбані вудки. Кращий прикорм для коропів і сазанів - пшоняна каша з вареною пшеницею, гречана каша, перлова крупа, пінна каша на молоці, сир, чорний і білий хліб. Можна кидати сформовані кулі з глини і товченого конопляного насіння. Не використовуйте для підгодовування прокислі зерна.
4
Вудилище для вудіння коропів і сазанів повинне бути довге і міцне, бажано незбиране. Лісочку вибирайте міцну, але тонку (плетена шовкова), довжина повинна повністю відповідати розміру вудилища. Прив'яжіть невеликий, але міцний гачок. Поплавок повинен бути добре вивірено і невеликий, насадка повинна стосуватися дна. Найкраще закидати відразу кілька вудок для лову коропа і сазана. Після клювання і вдалою підсічки, вийміть з води інші вудки, щоб короп не поплутав волосіні.
5
При клюванні поплавець лягає на бік або швидко пливе в бік, нерідко можна помітити, що поплавок йде на дно. В цьому випадку встаньте на повний зріст і дерните вудлище вгору. При зануренні поплавця вліво або вправо, підсікайте в протилежну сторону. Після підсічки сазан з силою кидається в сторону, постарайтеся утримати вудилище і змусьте обернутися рибу до вас головою.
6
Наблизьте рибу ближче до берега, якщо вона при цьому продовжує описувати дуги і активно чинити опір, почекайте, поки вона знемога. Коли сазан зупиниться, беріть негайно подсачік і підхоплюйте його.