Як відчистити соснову смолу.

Безумовно, сосновою смолою або, як її ще називають, живицею забруднитися досить проблематично. Таке можливо хіба що при прогулянці по парку і лісі, встановлюючи новорічне дерево на свята або працюючи на будівництві. Але навіть якщо ви забруднилися, то нічого страшного в цьому немає, одяг викидати не доведеться, її цілком можна відчистити.
Вам знадобиться
  • - бензин;
  • - ацетон;
  • - біле мило;
  • - крохмаль;
  • - скипидар;
  • - нашатирний спирт;
  • - перекис водню;
  • - спирт;
  • - рослинне масло.
Інструкція
1
забруднений річ вичистіть і після цього можете приступати до копіткої заняттю виведення плями. Для цього візьміть тампон з вати або м'яку щітку, змочіть в вбрання вам засіб і починайте витирати пляму від країв до середини. Це не дасть плямі розтектися на більшу ділянку тканини. Якщо виникне необхідність, то збільште концентрацію засобу.
2
Якщо під рукою немає спеціального засобу для виведення плям для смоли, то скористайтеся розчинниками (бензин, бензол, ацетон), особливо якщо пляма свіже.
3
Можна скористатися і більш щадним способом. Розведіть біле мило бензином в рівних пропорціях, протріть сумішшю пляма, залиште на годину і змийте.
4
Старе пляма на темних вовнових тканинах виводите за допомогою суміші з картопляного крохмалю (1 ч.л.) і декількох крапель скипидару або нашатирного спирту. Нанесіть на пляму суміш і залиште до висихання, очистіть за допомогою щітки. Якщо пляма не зникає, то повторіть обробку ще раз. На тканини може залишитися жовта пляма, спробуйте прибрати його розчином перекису водню.
5
З бавовняної тканини пляма від смоли добре виводиться скипидаром. Якщо воно не відчистити з першого разу, то ще раз щедро змочіть його скипидаром, залиште до розчинення смоли, потім протріть спиртом і промийте водою. Можна також пляма залити сумішшю скипидару і спирту в рівній пропорції і пропрасувати тканину через промокальний папір.
6
З шкіряних виробів смолу з допомогою розчинників виводити не рекомендується. Краще спробуйте її відчистити за допомогою рослинного масла, яке легко відпирається засобом для миття посуду. Можете видалити смолу, намазав пляма вершковим маслом і витримавши кілька годин, потім випрати як зазвичай.
7
Якщо забруднений одяг попередньо заморозити, то смолу буде легко зішкребти, а залишився пляма можна видалити, пропрасувавши це місце гарячою праскою через серветку, складену в 2-3 шари.
Зверніть увагу
Перш ніж приступити до виведення смоли або плями від неї, визначте тип тканини і перевірте її на стійкість до різних плямовивідника. Може виявитися, що сам матеріал не стійкий до агресивних засобів.