Як організувати комісійний магазин. Як організувати торгівлю б у речами.

Схема комісійної торгівлі прийшла до нас з далекого минулого, залишаючись дієвою при найрізноманітніших політичних режимах і економічних системах, і перевагу їй досі віддають деякі підприємці, згодні задовольнятися скромним, але цілком стабільним доходом.
Вам знадобиться
  • - свідоцтво про реєстрацію ІП;
  • - дозволу від пожежної інспекції та Росспоживнагляду (СЕС);
  • - зареєстрований в податковій касовий апарат;
  • - приміщення площею в кілька десятків квадратних метрів;
  • - торгове обладнання (шафи, стелажі, стіл, вішала, манекени, стійки, дзеркала);
  • - форма договору з комітентом.
Інструкція
1
Зареєструйтеся як індивідуальний підприємець, згадавши комісійну торгівлю в списку тих видів діяльності, займатися якими ви маєте намір. Встаньте на облік в органі податкової інспекції, обзаведіться касовим апаратом і власною печаткою ІП (її потрібно зареєструвати у відповідному органі МВС). Заручитеся також попередніми «згодою» на вашу діяльність пожежної інспекції та Росспоживнагляду, яких умови торгівлі у вашому магазині будуть цікавити ще й у подальшому, після його обладнання.
2
Знайдіть приміщення, придатне для продажу комісійних речей і їх прийому - знадобиться 30-40 метрів площі в такій будівлі, використовувати яке для своїх цілей не зможе господар магазину, що вимагає більш презентабельного оформлення. Розглядайте варіанти з напівпідвальними приміщеннями, приміщеннями, потрапити в які можна тільки з двору, і не помітні з жвавій вулиці. Ваших клієнтів в недалекому майбутньому приверне «сарафанне радіо» і можливість вигідно прилаштувати непотрібні речі, магазин ж іншого формату тут поміщатися не зміг би, тому й ставки орендні нижче на порядок.
3
Обзаведіться нехитрим комплектом торгового обладнання - підійде вживана меблі, в тому числі стіл для прийому речей та ведення документообігу, вішала на колесах, кілька манекенів, стійки і дзеркала для примірочної. Знайти такий комплект не складає труднощів, купити всі ці предмети можна за дуже низькими цінами. Якщо проявити трохи фантазії, можна навіть спробувати оформити свій комісійний магазин в ретро-стилі, використовуючи характерні для радянського часу предмети інтер'єру.
4
Налагодьте систему прийому вживаних речей на комісію і складіть типову форму договору між магазином і комітентом (сдающим речі). Вирішіть, на який проміжок часу буде виставлятися у вашому магазині річ, коли вона буде уцінювати і коли повертатися господареві (з утриманням невеликого відсотка на користь магазину). Потрібно також навчитися (вже по ходу справи) оцінювати ліквідність тієї чи іншої речі і відразу відмовлятися від таких предметів, купити які ніхто і ніколи не захоче.