Як зав'язати балдахін. Як повісити полог над дитячим ліжечком.

Балдахін на ліжку - це не тільки функціональне пристосування, яке захищає сплячу дитину чи дорослого від пилу, комах і прямих сонячних променів. Витончені драпіровки над спальним місцем облагороджують інтер'єр, надають йому неповторну розкіш. Від того, як саме буде зав'язаний балдахін, залежить зручність у використанні декоративного покриття і зовнішній вигляд всієї спальні.
Вам знадобиться
 • - карниз і утримувач для балдахіна;
 • - полог з напівпрозорої тканини;
 • - тасьма або стрічки;
 • - тканина-компаньйон для петель і зав'язок ;
 • - шторна стрічка;
 • - два гудзики або намистини;
 • - підхоплення;
 • - швейна машинка;
 • - гачки для подхватов;
 • - 2-4 кільця на стелю;
 • - 2 дерев'яні панелі-рами;
 • - елементи декору на свій смак .
Інструкція
1
Повісити балдахін над дитячим ліжечком можна за допомогою спеціального тримача, який продається в магазинах спільно з готовим пологом. Він встановлюється у головах меблів, або ж на її задню стінку.
2
Верхня кулиска фабричного або саморобного полога натягується на знімний карниз. Щоб красиво зав'язати балдахін на тримачі, використовуйте декоративну тасьму або капронові стрічки. Зав'язка простягається через кулиску.
3
Можна пришити на кінці тасьомок набивні фігурки сердець, кумедних звірів, квітів. Стрічки оформляються у вигляді витонченого банта. Полог рекомендується прикрасити в єдиному стилі з перев'яззю - нашити банти (м'які іграшки) по нижній кромці на кант або оборки.
4
Для великому ліжку неважко виготовити саморобний держатель. Приміром, купите карниз для штор з закругленими кутами і повісьте його на стіну над спальним місцем.
5
Пришийте по верхньому краю балдахіна полотняні петлі-зав'язки або петлі на ґудзиках - вони будуть фіксуватися на карнизі. Інший варіант - спеціальна шторна стрічка, яка настрачіваем зверху полога.
6
Балдахін на зав'язках рекомендується поєднувати з саморобними полотняними подхватами. Для них слід викроїти смуги з тієї ж тканини, з якої виконані інші елементи декору: облямівка по нижньому і верхньому краях, оборки. Обробіть краю подхватов на швейній машинці; зробіть застібку з декоративних гудзиків або великих намистин. Довшими тканими смугами можна просто перехопити полотно полога і зав'язати його.
7
Зміцніть на стіну з двох сторін ліжка спеціальні гачки для подхватов, які зазвичай використовуються при оформленні віконних прорізів. При необхідності відкрити полог можна прибрати полотно в підхоплення з двох сторін і задрапірувати балдахін рівними складками. Коли ж його буде потрібно закрити, досить розстебнути чи розв'язати полотняні смуги.
8
Допустимо взагалі не зав'язувати балдахін. Це можливо, якщо встановити по обидві сторони спального місця дерев'яні рами-панелі, а на стелі закріпити 2 або 4 кільця. Тоді залишиться пропустити довгу напівпрозору тканину крізь стельову фурнітуру, потім натягнути полог на панелі. Такий варіант оформлення спальні особливо елегантно виглядає, коли балдахін ниспадает до підлоги.
Корисна порада
Способів оформлення ліжка за допомогою балдахіна існує безліч. Вивчіть інформацію про цікаві інтер'єрних рішеннях в інтернеті, друкованих виданнях, каталогах торгових компаній. Так вам буде простіше виготовити відповідний полог для свого спального місця.