Як виховати собаку лайку.

Лайка - собака з породи мисливських, саме цей інстинкт у неї розвинений дуже добре. Тому перш ніж купувати такого цуценя, ви повинні подумати, чи зможете ви забезпечити не тільки відповідні умови утримання, але й правильно виховати його.
Інструкція
1
Навіть якщо ви плануєте містити собаку у дворі, в перший час, поки їй не виповниться 4-5 місяців, тримайте її в квартирі. Визначте цуценяті спокійне місце подалі від опалювальних приладів і протягів. Не дозволяйте йому спати на вашому ліжку або на кріслах. Не можна тримати цуценя на прив'язі або на самоті, в темному, закритому приміщенні. Чи не переселяти його на вулицю, поки тривають зимові холоди.
2
З раннього віку привчайте цуценя проситися у двір: виносьте його на вулицю або садіть в спеціальний ящик з піском при перших ознаках того, що йому необхідно очистити кишечник. Зазвичай він починає подскулівать і кружляти, підшукуючи підходяще місце.
3
Відразу виберіть лайці кличку і починайте привчати до неї. Не варто вигадувати чудернацькі імена - зупиніться на короткій двоскладової, але звучною і красивою. Традиційно клички лайкам підбирають за назвою мисливського тварини, річок, озер, по характеру собаки і її окрасу.
4
Правильно годуєте собаку, виконуючи всі необхідні приписи. Не залишайте в її мисці недоїдену після чергового годування їжу, завжди освіжайте воду. Щеня повинен отримувати всі необхідні для правильного розвитку і формування скелета поживні речовини, вітаміни і мікроелементи. Не годуйте собаку тим, що їсте самі - копченим, гострим, солоним і солодким. Припиняйте всі спроби випросити шматочок у тих, хто сидить за столом. Контролюйте її зріст і вагу, проводите дегельмінтизацію.
5
Лайка повинна багато часу проводити на вулиці. Вже з півторамісячного віку виводите цуценя на прогулянки, тривалість яких потім збільште до 2-3 годин щодня. Грайте з нею в рухливі ігри, відпрацьовуйте під час них необхідні команди. Після трьох місяців перенесіть прогулянки в ліс. Перший час щеня буде триматися поруч з вами, потім почне відбігати, досліджуючи місцевість. Чи не кличте його до себе занадто часто, привчите до того, щоб він завжди пам'ятав про вас і вмів швидко розшукати. Ховайтеся від нього, вчіть шукати вас по сліду.
6
У теплі літні дні почніть привчати цуценя лайки до води - перенесіть свої прогулянки та ігри на берег водойми. Заходьте у воду самі і кличте до себе пса. Насильно у воду затягувати собаку ні в якому разі не можна. Якщо вона боїться води, використовуйте улюблену іграшку, яку спочатку кидайте поруч з водою, а потім все далі в воду.
7
Навчайте з раннього віку носити цуценя ношу, це вміння у лайок в крові, його слід тільки зафіксувати командою. З тримісячного віку почніть поступову відпрацювання всіх необхідних у побуті та на полюванні команд: «візьми», «лежати», «сидіти», «шукай», «не можна», «голос». Перші команди, яким він повинен навчитися - «місце» і «до мене». Вимовляєте їх завжди чітко і ясно.
8
Виховуючи лайку, ніколи не кричіть на неї і, тим більше, жорстоко не карайте. Побої зламають характер собаки, вона перестане довіряти і почне боятися не тільки вас, але і всіх оточуючих. Особливо образливі і ранимі карело-фінські лайки. Без покарань, на жаль, не обійдеться. У цьому випадку достатньо взяти собаку за загривок і злегка струснути її, як це роблять суки з цуценятами або ватажки в зграях. Покарання має слідувати відразу за провини, через 5 хвилин собака вже не зрозуміє, за що. Запасіться любов'ю, наполегливістю і терпінням, щоб виховати собаку лайку.
Зверніть увагу
Виховання собаки в основному полягає в тому, що ви вказуєте їй роль у сімейному ієрархії, і вона слідує цій ролі. Соціальні структури людини і собаки в чому схожі. По відношенню до людини, що знаходиться на вищому щаблі ієрархії, ми дотримуємося приблизно ті ж правила, що і собаки в своїй зграї.
Корисна порада
Якщо ви хочете виховати свого цуценя слухняним, охайним, життєрадісним, не шкодуйте на це ні часу, ні сил. Починати виховання щеняти слід якомога раніше. При вихованні собаки потрібно дотримуватися відоме правило про те, що будь-які крайнощі шкідливі. Безмежна любов, як і надмірна суворість у спілкуванні зі своїм вихованцем, не допоможе вам виростити хорошу собаку.