Як зробити світлодіодне табло.

Велике світлодіодне табло згодиться на змаганнях з футболу чи баскетболу, проводяться в шкільному спортзалі. Виготовити його можна силами самих учнів, а послужить воно після цього не одному поколінню школярів.
Інструкція
1
В якості заготовки використовуйте лист оргалита висотою в один метр і шириною в два метри. Розділіть його трьома вертикальними лініями на чотири однакових прямокутника, розташованих в один горизонтальний ряд.
2
Візьміть звичайний калькулятор і виведіть на його дисплей цифру 8. Побачений вами малюнок перенесіть на заготівлю табло в сильно збільшеному вигляді. Всього потрібно намалювати чотири таких вісімки - по одній у кожному прямокутнику.
3
Тепер озбройтеся невеликим дрилем. Встановіть в її патрон свердло, діаметр якого підібраний так, щоб в отриманий отвір можна було туго вставити світлодіод. У кожному сегменті слід розташувати по чотири діода, самі вони можуть бути будь-якого кольору, але обов'язково повинні бути над'яскравих.
4
Послідовно з кожним діодом включіть по резистору на 200 Ом, 0,5 Вт В межах одного сегмента такі ланцюжки з'єднайте паралельно.
5
У середині табло, між другим і третім розрядами, встановіть два патрони для лампочок типу E14 (міньйон). Встановіть в них лампочки на 220 В, 15 Вт. Патрони з'єднайте послідовно, і тоді обидві лампочки будуть світити неяскраво, не виділяючись на тлі світлодіодів нічим, крім кольору. Вони будуть зображувати двокрапка між рахунком однієї й іншої команди. Балони лампочок не повинні торкатися оргалита.
6
Для живлення світлодіодів використовуйте блок живлення від комп'ютера (задіюйте 5-вольта вихід, дотримуючись полярності), а для харчування лампочок - безпосередньо освітлювальну мережу. З'єднувати ланцюга живлення діодів і лампочок між собою ні в одній точці. На пульті управління помістіть зменшене схематичне зображення табло з тумблерами на кожному сегменті. Передбачати тумблер для двокрапки не потрібно - воно має горіти постійно, поки табло включено в мережу. Корпус пульта зробіть з ізолюючого матеріалу.
7
Між пультом і табло проведіть кабель, що складається з 29 провідників (48 сегментів і 1 загальний). Напруга на лампочки подайте за окремим двопровідному шнуру в подвійній ізоляції. Табло розташуйте на стіні майже поблизу стелі залу, а пульт - на столі судді.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напругою. Готове табло перед введенням експлуатації повинно бути перевірено на безпеку вчителем фізики або праці.
Скільки у нас в країні живе майстрів, скільки неймовірних елементів декору вони вже встигли змайструвати до теперішнього часу, не злічити. З цього різноманіття різних предметів всіляких форм і призначення хочеться виділити простеньку, але дуже красиву лампочку-зірку. При бажанні цієї лампочці можна надати будь-яку іншу форму. Представляємо докладну інструкцію.
Вам знадобиться
  • - дроти
  • - нитки
  • - суперклей або «Момент»
Інструкція
1
Спочатку зберіть всі матеріали, які вам знадобляться. Благо їх не багато. Візьміть ниточку і накиньте її злегка на провід. Потім ниткою повністю обгорніть провід. Як це зробити, буде зрозуміло вже в процесі намотування нитки. Не забудьте про те, що потрібно залишити невеликий хвіст нитки довжиною 6 см.
2
З'єднайте кінці, потім оберніть їх нитковим хвостиком таким чином, щоб вони у вас трималися разом. Скористайтеся для вірності суперклеєм або «Моментом», щоб вже точно нічого не розв'язалося. В результаті у вас повинна вийти коло.
3
Після цього зробіть з окружності п'ятикутник. Тут же визначте на око середину кожного боку отриманого п'ятикутника. Тепер кожну серединку прогните так, щоб вийшло щось схоже на зірку.
4
Аналогічним способом зробіть ще один п'ятикутник з ниток і дроту і надайте йому форму зірки. Тепер вам необхідно між собою скріпити обидві «зірки» за допомогою ниток, пов'язуючи відповідні кути ваших проволочно-ниткових фігур, щоб отримати об'ємну зірочку.
5
Переконайтеся в об'ємності зірки і в наявності достатнього простору між половинками. Візьміть нитку вподобаного кольору і почніть їй потихеньку обмотувати вашу фігурку, поки не намотаєте стільки нитки, скільки вам потрібно.
6
Візьміть якусь стару, але ще робочу настільну лампу, зніміть з неї абажур. Можете також купити в магазині (наприклад, в комісіонці) щось схоже на настільну лампу. Тепер візьміть вашу рукотворну зірку і посадіть її на лампу, зафіксувавши клеєм. Завдяки такій фіксації лампа буде довго і рівно стояти.