Як виміряти струм зарядного пристрою. Як виміряти силу струму на зарядник телефону.

Зарядний пристрій може заряджати акумулятор майже незмінним струмом або динамічно змінювати його по ходу набору ємності. Включення послідовно з акумулятором амперметра навіть з дуже малим внутрішнім опором може порушити режим зарядки. На допомогу прийде спеціальний безконтактний прилад.
Інструкція
1
Необхідний вам прилад може називатися по-різному: клампметр, безконтактний амперметр, струмові кліщі, та ін. Всі ці назви є синонімами. Виберіть такий клампметр, в якому елементом, чутливим до магнітного поля, що створюється провідником зі струмом, є не котушка індуктивності, а датчик Холла. Він відрізняється котушки тим, що реагує не тільки на змінну, але і на постійне поле, а значить, струмові кліщі з ним здатні вимірювати безконтактним способом і постійний струм.
2
Перемикачем меж на приладі виберіть діапазон, найбільш точно відповідний передбачуваному току заряду. Його зразкове значення зазначено в інструкції до зарядного пристрою або прямо на корпусі останнього. Натисніть на важіль клампметра, і половинки муздрамтеатру розійдуться. Помістіть між ними один з провідників, по яких проходить зарядний струм. Не розміщуйте відразу обидва провідника, бо тоді їх поля будуть взаємно компенсуватися, і струмові кліщі покажуть нуль навіть при значній силі струму.
3
Стуліть магнитопровод і включіть зарядний пристрій. Ви відразу побачите значення струму на індикаторі. Одночасно включіть секундомір. Впишіть в таблицю свідчення обох приладів. Поділіть зазначену в інструкції до зарядного пристрою тривалість циклу заряду на кілька проміжків і саме з такою періодичністю продовжуйте фіксувати показання обох приладів в таблиці.
4
Коли заряд завершиться, вимкніть усі прилади, включаючи саме зарядний пристрій, від'єднайте акумулятор, після чого побудуйте графік залежності струму заряду від часу. Для часу виділіть горизонтальну координату, а для сили струму - вертикальну. Якщо тепер показати даний графік фахівця, він зможе сказати багато чого як про грамотність алгоритму заряду, обраного конструкторами пристрої, так і про стан самого акумулятора. Можливо, останній потребує заміни або відновлення за допомогою спеціальної апаратури.
Зверніть увагу
Чи не замикайте акумулятор накоротко. Врахуйте, що деякі зарядні пристрої виконані по бестрансформаторних схемою, тому не торкайтеся клем під час зарядки.
Ємність акумулятора - це час, протягом якого акумулятор може живити підключене навантаження. Стандартно ємність вимірюють в ампер-годинах, а для маленьких акумуляторів - в міліампер-годинах.
Інструкція
1
Кількість електрики (заряд) в акумуляторі прийнято називати ємністю. Заряд вимірюють у кулонах, 1 Кулон дорівнює 1 Ампер х 1 секунду. Для того щоб дізнатися ємність акумулятора , заряд ите його повністю, а після розрядите заданих струмом I і виміряйте час T, за яке відбудеться повна розрядка. Помножте час (T) на струм (I), і ви отримаєте Q - ємність акумулятора .
2
Для перевірки повністю заряд ите акумулятор і підключіть його до даного пристрою. Годинники встановіть на показнику <0> і включіть Start. Тепер в реле повинно замкнути контакти 4-5, а також 5-6, і акумулятор починає розряджатися через резистор R, на годинник подається напруга. Напруга ж на самому акумуляторі і на резистори починає потихеньку знижуватися, коли на резистори воно впаде до 1V, реле розімкне контакти, розряд припиняється, а годинник зупиняються.
3
З розрядом акумулятора керуючий струм, що проходить через контакти 1-2 реле, падає з 8 до 2 mA. Якщо керуючий струм має силу в 3 mA, то опір контактів 4-5 і 5-6 становить менше 0.04 Ом (значення досить низьке, щоб не приймати його до уваги при вимірюванні струму). Якщо вам необхідний струм розряду 1A, то використовуйте резистор R = 1.2 Ом.
4
Після того як розряд припиняється, напруга на акумуляторі починає рости до 1.1-1.2 V, відбувається це через внутрішнього опору елемента. Врахуйте те факт, що ємність щойно зарядженого акумулятора буде вище, тому що через якийсь час частина заряд а втрачається увазі саморазрядкі. Для того щоб обчислити величину саморозряду, виміряйте ємність безпосередньо після заряд ки, а потім десь через тиждень після цього. У деяких акумуляторів саморазряд може становити 10% в тиждень і навіть більше.
5
Якщо ви працюєте за даною схемою, спробуйте зменшувати опір контактів акумулятора і роз'ємів. Якщо струм має силу 0.5-1 A, ви можете отримати не дуже високу точність вимірювання (втратите на контактах від 0.1 V і більше). Також втрати в точності може викликати сталева пружина, яка застосовується в деяких власниках акумулятора , тому її й інші контакти зі сталі шунтуючих за допомогою мідного дроту.