Як відрізнити курочку від півня. Як дізнатися у пташеняти курка або пе.

Абсолютно однакових яскраво-жовтих пухнастих курчат, здавалося б, ніяк не можна розсортувати за статевою ознакою. Початківці разводчікі цих пернатих наївно вважають, що коли птахи підростуть, зробити це буде набагато простіше. Однак і в цьому випадку виникають складності, і відрізнити курочку від півня виявляється не так-то просто. Але все-таки це можливо.
Інструкція
1
Звичайно, досвідчений птахівник зможе відрізнити півня від курочки і в самому маленькому віці. Але якщо ви до таких не належите, можна спробувати визначити стать птиці народними способами. Один з найпоширеніших - візьміть курчати за шийку ззаду двома пальцями і підніміть. Петушок опустить лапки вниз, а курочка притягне їх до тіла. Навіть птахівники стверджують, що цей спосіб достовірний з точністю до 85%.
2
Якщо ж ви не довіряєте народним способам, дочекайтеся, поки птахи не виповниться 21 день. До цього віку у пташенят вже можна розгледіти деякі статеві ознаки. У курочок пір'я швидше змінюють дитячий пух. Іноді навіть можна побачити молодого півника без пір'я, так як вони спочатку ростуть, а потім оперяются.
3
До двомісячного віку зовнішніх відмінностей між курочками і півниками стає ще більше. У півнів стають видні гребінь і борідка, з'являються шпори, ноги стають помітно довше і масивніше, ніж у курей. В хвостах півників з'являються косиця - закруглені пір'я. Звичайно, багато ознак залежать від породи пернатих, однак з точністю можна сказати, що косиця у курочок не буває ніколи.
4
У віці п'яти-шести місяців курки починають нести яйця. Власне, це є найпростішим способом визначити стать ваших птахів. Якщо вам не вдалося зробити цього раніше, дочекайтеся цього віку і поспостерігайте за своїми пернатими. Якщо птах починає відкладати яйця - це точно курочка. Якщо ж ви виявили півника на гнізді, не починайте відразу сумніватися в його статевої приналежності. Так півні показують курям, що знайшли безпечне місце для яйцекладки.
Корисна порада
Ви можете навчитися визначати стать пернатих, прочитавши певну літературу. Але перш ніж купити курей, поцікавтеся у продавців насчет їх породи. Адже у кожної породи свої недоліки і переваги.
Відрізнити півня від курки досить просто, але бувають і винятки, коли птахи не мають візуальних відмінностей. Набагато складніше справи йдуть з пташенятами, адже вони практично однієї форми і розміру, та й за кольором особливо не відрізняються. Щоб з'ясувати, хто у вас глава курятника, проведіть нескладний аналіз відмінностей птахів.
Інструкція
1
Петушки найчастіше мають яскравий окрас, високий гребінь і довгі лапки. Самки, навпаки, не можуть похвалитися привабливою зовнішністю. Якщо у вас звичайні бройлери або несучки, то ви можете відрізнити півня саме за цими ознаками. У породистих курей все дещо складніше, адже «дами» мають точно таку ж забарвлення, що і самці. Але в кожному разі, самки дрібніше своєї другої половинки (півня). Тому якщо вони всі однаково гарні й строкаті, орієнтуйтеся за розміром і довжині лапок.
2
Якщо немає будь-яких зовнішніх відмінностей взагалі, то залишається лише спостерігати. Простежте за тим, хто кукурікає вранці - це можуть робити тільки півні. Також можна обчислити курей, які несуться. А під час годування подивіться - перший до їжі підходить завжди глава курятника, самочки деякий час стоять осторонь, поки він не запросить їх своєрідним звуком до годівниці.
3
Можна помітити, що при зборі яєць півень може вести себе агресивно, хоча кури в цей момент цілком спокійні і ніяк не реагують на людину, яка намагається розорити їх гніздо. Це цілком зрозуміло, адже півень головний, і він стежить за всім, що відбувається в курнику.
4
Існують і кілька варварські способи відрізнити птахів по статевої приналежності. Наприклад, потрібно взяти птицю за лапки і опустити вниз головою. Півні зазвичай починають чинити опір і піднімати голову вгору. Але й тут бувають свої винятки - все залежить від характеру птахи, адже не завжди жваві і задерикуваті - півні. Самочки теж можуть за себе постояти.
5
Розрізнити добових курчат практично неможливо. Краще придбайте їх на тих птахофабриках, на яких вони розділені між собою. Курочки коштують небагато дорожче, ніж півники, тому якщо ви берете птахів на м'ясо, то вибирайте самців. Можна спробувати зрозуміти, хто є хто, якщо покласти курчати на долоню спинкою вниз. Самочки лежать спокійно і не намагаються піднятися, а самці проявляють опір. Але як би ви не намагалися їх розрізнити, все ж є частка ймовірності, що ви помиляєтеся.