Як ловити карася навесні. Як спіймати карася.

Весняна ловля карася починається з середини квітня - початку травня, в залежності від географічного розташування місцевості. У міру прогріву води, з'являються спочатку дрібні, а потім і великі екземпляри, що прокинулися після зимової сплячки. Про присутність карасів сигналізують ланцюжка бульбашок, що піднімаються до поверхні водойми. Весна вважається найкращим сезоном для лову цієї риби.
Вам знадобиться
  • - поплавкову штекерное, махове або фідерний вудилище довжиною 6 м;
  • - підсак;
  • - насадка (черв'як, опариш, мотиль, хліб, тісто, каша).
Інструкція
1
До того як ловити карася навесні, визначитеся з місцем лову й виберіть найкраще. В цей час карась активно шукає корм і «пасеться» на мілководді і серед торішньої рослинності в пошуках тваринної їжі. Досліджуйте дрібні місця, глибиною близько 1 метра, поряд із заростями очерету або рогозу. У цих місцях карасі чатують вихід личинок бабок, відкладених минулого літа.
2
Ідеальні для лову карася місця виходу із заток. Крупний карась любить місця поруч із затопленими деревами і корчами, які лежать посередині затоки на мілководді. Спробуйте зловити його на такому місці в ранкові або вечірні години. Літня тактика з підгодівлею по весні не працює - карась на неї майже не реагує.
3
Навесні для лову карася використовуйте довгі, до 6 м, поплавочние штекерні вудилища, легкі оснащення, оскільки ловити доведеться поблизу прибережних кущів і рослинності. За допомогою штекерного вудилища ви зможете діяти безшумно і точно покласти приманку до вибраного місця. Після того як карась клюне, таке вудилище дозволить легко впоратися з ним, оскільки оснащене амортизаторами. Крім того, при зміні місця, ви зможете легко подовжити або вкоротити вудилище, не змінюючи при цьому оснастку.
4
Використовуйте для лову карася міцну волосінь діаметром 0,14-0,16 мм. Оскільки ловля відбуватиметься на дрібній воді, поводок, щоб вузол не чіплявся, застосовувати сенсу немає. Виберіть гачок розміром №10, а в якості приманки найкраще підійде черв'як, мотиль або опариш. На всякий випадок захопіть з собою насадку як тварини, так і рослинного походження: тісто, кашу, хліб.
5
Виводити карася треба обережно, оскільки, спійманий на гачок, він веде себе дуже активно. Дайте йому стомитися і не поспішайте, обмежуйте його рух щоб форсувати виведення. Після чергового ривка карася, злегка підтягуйте вудлище на себе. Коли риба буде на поверхні, акуратно заведіть її в підсак.
Корисна порада
Зазвичай в безпосередній близькості з великими карасями люблять плавати й коропи непоганого розміру. Тому при лові не виключайте ймовірність і цього видобутку.