Як дізнатися індуктивність котушки.

Чим більше індуктивність котушки, тим краще вона затримує змінний струм і різкі імпульси, при цьому не заважаючи протіканню постійного. Виміряти цей параметр можна непрямим способом.
Інструкція
1
Знайдіть активний опір котушки. Для цього скористайтеся звичайним омметром. Після його підключення почекайте близько секунди, щоб завершилися перехідні процеси. Лише після цього прочитайте показання приладу. При підключенні і відключенні вимірювального приладу не торкайтеся жодних струмоведучих частин: навіть якщо напруга живлення омметра і невелика, в моменти різкої зміни струму через котушку можуть виникнути імпульси самоіндукції. Виміряне активний опір переведіть в оми.
2
Увімкніть послідовно генератор синусоїдального сигналу, міліамперметр змінного струму, що показує його чинне, а не амплітудне значення, і саму котушку. Паралельно виходу генератора приєднаєте вольтметр змінної напруги, також вимірює його чинне, а не амплітудне значення. Увімкніть генератор і виміряйте напругу і силу струму. Потім вимкніть генератор і розберіть ланцюг. При включеному генераторі і протягом першої секунди після його відключення також не торкайтеся струмоведучих частин, навіть якщо вимірювальне напруга мало.
3
Поділіть виміряне напруга на виміряний струм, попередньо перевівши ці величини в систему СІ. Ви дізнаєтеся суму індуктивного і активного опорів котушки. Воно буде виражено в Омасі.
4
З сумарного опору відніміть активне, і вийде індуктивний. По ньому обчисліть індуктивність, скориставшись наступною формулою: L = Xl/(2? F), де L - індуктивність, Г (генрі); Xl - індуктивний опір, Ом; f - частота, Гц; ? - Число «Пі» .При необхідності переведіть результат вимірювання в більш зручні одиниці: міллігенрі або мікрогенрі. Врахуйте, що даним способом можна відокремити емкостную складову реактивного опору від індуктивної, але в більшості випадків паразитної ємністю котушки можна знехтувати.
Зверніть увагу
Бійтеся сплесків самоіндукції.