Як оновити BIOS з дискети.

Оновлення (перепрошивка) BIOS - досить небезпечна операція, здатна при неправильних діях привести до виходу з ладу материнської плати. Тому без особливої необхідності робити цю операцію не слід. Перед початком роботи потрібно вивчити інформацію про проблеми, які можуть виникнути при оновленні, і способи їх усунення.
Інструкція
1
Почніть операцію потрібно тільки в період, коли відключення електрики найменш можливо, бо недопрошітая BIOS непрацездатна. Найкраще мати автономне джерело живлення. Метод відновлення BIOS з дискети під DOS найбільш безпечний. Проводиться він таким чином.
2
Працюючи під Windows, отформатируйте надійну чисту дискету в режимі «Створення завантажувального диска MS-DOS». На неї запишіть два файли: програму перепрошивки (назва її файлу залежить від типу BIOS - наприклад, amdflash.exe) і файл з новою BIOS (обидва файли необхідно взяти з сайту виробника материнської плати).
3
Запустіть перезавантаження комп'ютера і, натиснувши клавішу Del, увійдіть в BIOS. Обнулите його одним з з трьох способів: 1) вийнявши на кілька хвилин батарейку, що живить CMOS, 2) за допомогою джампера, 3) в настройках самої BIOS в розділі Standard CMOS Setup вибрати Load Defaults BIOS.
4
Потім відключіть функції кешування BIOS, змінивши пункт System BIOS Cacheable в BIOS Setup, а також пункт Video BIOS Cacheable в розділі Chipset Features Setup. Якщо дисковод відключений, включите його й вибірете першої завантаження з нього в розділі BIOS Features Setup. Вийдіть з BIOS, зберігши настройки, і перезапустіть комп'ютер, не виймаючи дискету з дисковода.
5
Після входу системи в DOS, наберіть A:> dir і натисніть Enter. З'являється список файлів на дискеті і серед них - файли перепрошивки (в даному випадку amdflash.exe) і нової BIOS. Наберіть команду A:> awdflash/? і натисніть Enter. Уважно вивчіть що з'явився список ключів і їх функції для програми awdflash.
6
Наберіть команду: A:> awdflash newbios.bin oldbios.bin/py/sy/cc/cp/cd/e і натисніть Enter. У цій команді замість newbios.bin слід написати назву застосовуваного файлу нової BIOS. Стара BIOS буде збережена в файлі oldbios.bin. Перепрошивка триває кілька хвилин. Після цього, переконавшись, що файл oldbios.bin на дискету записаний, перезавантажте систему і, увійшовши в BIOS, встановіть бажані параметри її роботи.
7
Якщо BIOS після оновлення не працює, прийміть заходи до усунення проблем. В особливо складних випадках слід звернутися в сервіс-центр. Таким чином, оновлення BIOS - завдання не складна, але небезпечна. Тому слід користуватися їй тільки в особливих випадках і при цьому чітко уявляти, що потрібно робити у випадку невдачі.