Як приготувати віник для лазні.

Віник - необхідний атрибут справжньої російської лазні. Багато хто віддає перевагу тільки березовому, а даремно! Віники можна заготовлювати і з дубових гілок, порічкових, вишневих, евкаліптових і навіть колючих ялівцевих. Кропива, полин та інші трави теж використовуються. Кожен з віників по-своєму гарний, але головне, потрібно вміти правильно їх приготувати до лазні.
Вам знадобиться
  • - тази;
  • - віник.
Інструкція
1
Сухий березовий або дубовий віник обов'язково потрібно запарити. Для цього є кілька способів. Найпростіше буде опустити його у відро з гарячою водою на 15-20 хвилин. За цей час зазвичай гілки стають гнучкими, а листя знаходять еластичність.
2
Можна вчинити по-іншому. Приготуйте два тази, налийте в один холодну воду, інший наповніть гарячою. Потримайте пару хвилин віник у холодній воді, потім швидко опустіть його в гарячу на 5 хвилин. Потім додайте окропу і ще потримайте віник 10 хвилин. Після цього можна паритися.
3
Якщо віник дуже пересушене, загорніть його в мокру тканину за добу до використання. За цей час він вбере в себе вологу, і далі його запарюють, як у першому кроці. А ще можна просто обшпарити його окропом і потримати декілька секунд над гарячої каменкой.
4
Якщо ви використовуєте липовий, ясеневий, вишневий, горобиновий, смородиновий, вільховий віники, то готуйте їх, як і березові. А ось хвойний покладіть в таз з гарячою водою, накрийте другим тазом і почекайте 15-20 хвилин. Якщо хвоя не стала м'якше, потримайте ще.
5
Кропив'яний віник дуже крихкий, тому обережно опустіть його на 1-2 хвилини в холодну воду, потім - в гарячу. Так чергуйте, поки віник стане пружним і не буде «обпалювати» при використанні. Для того щоб полегшити симптоми радикуліту, ревматизму, артриту, небажано повністю позбавляти кропиву пекучості, в цьому випадку віник тільки опустіть в гарячу воду на 1-2 хвилини і починайте паритися.
6
Евкаліптовий віник краще потримайте трохи в гарячій воді і покладіть на полиць. Вихідний від нього аромат корисний для дихальних шляхів. Евкаліптові гілки ще добре додавати в березові або інші віники, тоді запарюють їх звичайним способом.
Зверніть увагу
Будьте обережні в парильні. Листя, що відпадають від віника, не повинні потрапляти на кам'янку - вони можуть спалахнути. Віник можна використовувати кілька разів, для цього його обполосніть холодною водою і висушіть. Але користь від такого віника вже зменшиться.