Як навчити дитину малювати птахів.

Перші спроби дитини намалювати пташку можуть виявитися не зовсім вдалими - далеко не завжди можна буде зрозуміти, хто саме зображений дитячою рукою. Однак ви можете допомогти малюкові, помітивши його творчий порив. Спробуйте разом з ним намалювати птицю, попутно пояснюючи правила побудови начерку. Навіть мінімальний обсяг знань стане відмінною базою для самостійних експериментів юного художника.
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті фотографії птахів різних порід. Поясніть дитині, що їх зображення складаються з простих геометричних фігур. Можна роздрукувати фото на принтері і олівцем окреслити овал в підставі тулуба, кола голови і очей, трикутник дзьоба, половинки кола замість крил і витягнутий овал або прямокутник замість хвоста. Лапи можна зображувати прямими лініями.
2
Спробуйте разом з дитиною намалювати птаха, складаючи її з таких фігур. Щоб зображення виглядало природно, поясніть, як різні частини повинні з'єднуватися одне ціле. Розкажіть, що у птахів, як і в людини, є хребет, і намалюйте його прямою лінією всередині овального тулуба. Продовжіть цей відрізок за його межі, позначаючи шию, і прірісуйте до нього круглу голову. За таким же принципом розгляньте з малюком розташування на малюнку лапок, хвоста, крил.
3
Птах буде впізнаваною в тому випадку, якщо пропорції малюнка будуть правильними, такими ж, як у птахів тієї породи, яких ви зображує. Прикладіть до фотографії птиці олівець. Його кінець повинен збігатися з контуром голови. На протилежній стороні контуру голови прикладіть до олівця палець. Утримуючи палець на олівці, перенесіть його на тулуб і порахуйте, скільки маленьких відрізків поміщається у великому. Навіть якщо дитина не зможе дотримати точні пропорції, він визначить, що голова менше тулуба, а хвіст довший лап.
4
Коли начерк буде готовий, зітріть всі зайві лінії. Якщо птах різнобарвна, обведіть олівцевим контуром плями, які потрібно буде зафарбувати різними відтінками. Так дитина не заплутається під час малювання і не забуде, що потрібно ввести новий колір.
5
Для створення фактури, що нагадує пір'я, добре підійдуть улюблені дітьми фломастери і маркери. Вам знадобляться екземпляри з широкими наконечниками. Нехай малюк спробує провести лінію на чернетці. Один штрих буде відповідати одному перу. Разом з дитиною розфарбуйте малюнок. Покажіть йому, що напрямок лінії має збігатися з розташуванням пера на тулуб птаха. Краю сусідніх штрихів цілком можуть нашаровуватися один на одного. Для ділянок, вкритих більш дрібними пір'ям, можна взяти фломастер з більш вузьким стрижнем.
6
Коли дитина освоїть цей матеріал, можна спробувати розфарбувати птицю фарбами. Візьміть, наприклад, гуаш і жорстку пензлик (щетина або синтетика). Тут один мазок так само буде зображувати одне перо, але зображення буде виглядати більш легким і повітряним.