Як накреслити ізометрію окружності.

Співвідношення кутів і площин будь-якого предмета візуально змінюється в залежності від положення об'єкта в просторі. Саме тому деталь на кресленні зазвичай виконується в трьох ортогональних проекціях, до яких додано просторове зображення. Зазвичай це ізометрична проекція. При її виконанні не використовуються точки сходу, як при побудові фронтальної перспективи. Тому розміри в міру віддалення від спостерігача не змінюються.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - циркуль;
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
Ізометрична проекція будується в системі трьох осей - X, Y і Z. Точку їх перетину позначте як О. Вісь ОZ завжди йде строго вертикально. Решта розташовуються до неї під деяким кутом.
2
Визначте напрямки осей. Для цього накресліть з точки О окружність довільного радіуса. Центральний кут її дорівнює 360 ?. Розділіть окружність на 3 рівні частина, використавши як базового радіусу вісь ОZ. При цьому кут кожного сектора дорівнюватиме 120 ?. Два нових радіуса якраз і являють собою потрібні вам осі ОX і OY.
3
Уявіть собі, як буде виглядати окружність, якщо її помістити до глядача під деяким кутом. Вона перетвориться в еліпс, у якого є великий і малий діаметри.
4
Визначте положення діаметрів. Розділіть кути між осями навпіл. З'єднайте точку О з цими новими точками тонкими лініями. Положення центра окружності залежить від умов завдання. Відзначте його точкою і проведіть до неї в обидві сторони перпендикуляр. Ця лінія визначить положення великого діаметру.
5
Обчисліть розміри діаметрів. Вони залежать від того, застосовуєте ви коефіцієнт спотворення чи ні. В ізометрії цей коефіцієнт по всіх осях становить 0,82, але досить часто його округлюють і приймають за 1. З урахуванням спотворення великий і малий діаметри еліпса становлять відповідно 1 і 0,58 від початкового. Без застосування коефіцієнта ці розміри становлять 1, 22 і 0, 71 діаметра початкової окружності.
6
Розділіть кожен діаметр навпіл і відкладіть від центру кола великі і малі радіуси. Накресліть еліпс.
Зверніть увагу
Для створення об'ємного зображення можна побудувати не тільки изометрическую, а й діметріческая проекцію, а також фронтальну або лінійну перспективу. Проекції використовуються при побудові креслень деталей, а перспективи - в основному в архітектурі. Окружність в диметром теж зображується як еліпс, але там інше розташування осей та інші коефіцієнти спотворення. При виконанні різних видів перспектив враховуються зміни розмірів при видаленні від спостерігача.