Як перевірити датчик холу на ВАЗ. датчик хола ваз 2110 ціна.

Безконтактна система запалювання автомобілів ВАЗ складається з датчика Холла , комутатора, котушки і розподільника (трамблера). Тому при діагностиці системи запалювання почергово перевіряються всі її складові на працездатність. Сам датчик Холла можна перевірити кількома способами.
Вам знадобиться
  • - прилади АЗ-1 та МД-1;
  • - вольтметр і резистор 2 кОм
Інструкція
1
Перевірте працездатність датчика Холла за допомогою приладів АЗ-1 та МД-1 наступним способом. Прилад МД-1 підключіть замість комутатора, включіть запалення, але сам мотор не заводите. Включений стан світлодіода П буде сигналізувати про справність замка і реле запалювання. Горіння світлодіода К каже про справність котушки запалювання. Увімкніть стартер. Якщо світлодіод Д замигает, значить, датчик Холла справний. Якщо світлодіод Д блимати не буде, підключіть прилад АЗ-1 замість датчика Холла. Прилад замінить вийшов з ладу датчик і дозволить продовжувати рух на швидкості до 90 км/год. Що загорівся на ньому індикатор говорить про готовність приладу до роботи. Виключений індикатор показує на несправність проводки.
2
Перевірте працездатність датчика Холла за допомогою вольтметра і резистора на 2 кОм. Для цього зніміть розподільник запалювання і підключіть до нього вольтметр і опір так, як це показано на рис. Підключіть живлення, напругою 10-12 В. Щоб вольтметр давав правильні показання, його межа вимірювань повинен бути не менше 15 В, а внутрішній опір має бути не менше 100 кОм. Почніть потихеньку повертати вал розподільника. Показання вольтметра повинні різко змінюватися від мінімальних до максимальних. При цьому мінімальне напруга повинна бути не більше 0,4 В, а максимальне відрізнятися від живильного більш ніж на 3 В.
3
При відсутності будь-яких приладів і в дорожніх умовах перевірте працездатність датчика Холла примітивним способом за допомогою свічки запалювання. Викриття одну зі свічок і покладе її на двигун. Увімкніть запалювання і перевірте живлення на обох контактах котушки запалювання. Потім вийміть центральний провід з кришки трамблера і просуньте його між трубками гальмівного циліндра так, щоб оголений контакт знаходився на расстояніі5-10 мм від корпуса циліндра. За допомогою відрізка дроти з'єднайте центральний контакт трамблера і негативну клему акумуляторної батареї. Якщо при цьому виникне іскра між корпусом гальмівного циліндра і протягненим до нього проводом, датчик Холла несправний. Усі перевірки проводите при включеному запалюванні.
4
Новий датчик Холла при установці перевірте наступним чином. Вставте його в роз'єм, включіть запалення і проведіть металевою пластиною через його проріз. Якщо проскочить іскра між проводом і пластиною, датчик справний.