Як робити з нитки іграшки.

Для багатьох малюків найулюбленіша іграшка - зовсім не найдорожча і яскрава, куплена в модному магазині. Іноді буває досить пари-трійки різнобарвних клубків пряжі, ниток муліне, трохи старання - і перед вами унікальна лялька. Якщо ви своїми руками змайструєте іграшки з ниток і дозвольте дитині взяти участь у цьому захоплюючому творчому процесі, результат вас приємно здивує.
Вам знадобиться
  • - моток акрилових ниток бежевого або рожевого кольору;
  • - трохи коричневої пряжі;
  • - різнокольорові муліне;
  • - гачок;
  • - клаптики тканини;
  • - лінійка;
  • - голка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Візьміть пряжу бежевого або рожевого кольору і відріжте від клубка ділянку довжиною в 40 см. За цим шаблоном зробіть щільний пучок ниток, потім складіть його вдвічі.
2
Підрівняйте низ отриманого нитяного пучка (він складається з вільних кінців пряжі) гострими ножицями. Верх заготовки - це майбутня голова ляльки.
3
Відступите 5-6 см від верхівки і зробіть лялькову шию - щільно перев'яжіть пряжу обрізком нитки. Обов'язково використовуйте для перев'язки нитки з основного клубка, щоб вони не впадали в очі. Їх «хвости» можна заправити всередину іграшкового тіла.
4
Відміряйте 9 см від іграшкової шиї і зробіть ще одну перев'язь - перед вами тулуб іграшки. Для виготовлення ляльки-хлопчика необхідно розділити нижній пучок пряжі на дві однакові частини (ноги), потім перев'язати кожну.
5
Основа ляльки-дівчинки виконується за описаним зразком, проте ноги можна не робити - вільно звисають нитки нижньої частини виробу послужать іграшці спідничкою.
6
Окремо складіть пучок ниток довжиною близько 15 см в довжину - це руки майбутньої іграшки. Вони також закріплюються нитками на кінцях, після чого готові кінцівки слід протягнути крізь іграшковий торс.
7
іграшкових хлопчикові зробіть чубок: за допомогою гачка протягуйте через товщу верху заготовки коричневі обрізки вовняних або акрилових волокон, потім пов'язуйте їх по середині у вузлик.
8
Змайструєте капелюх. Виконайте гачком колечко з 4 повітряних петель і починайте робити кругові ряди, додаючи петлі (з кожного стовпчика нижчестоящого ряду - відразу 2).
9
Зробіть інший в'язаний гурток меншого розміру. Проведіть по нижній кромці деталі ручний шов і затягніть тулію у формі півсфери. Набейте її непотрібними обрізками пряжі і пришити до більшого кухоль (полях головного убору) потайним швом. Декількома стібками закріпіть капелюх на голові ляльки.
10
На голову ляльки-дівчинки покладіть пучок жовтих ниток і прошийте їх по центральній лінії - рядок ляже у вигляді проділу. Кінчики «волосся» зв'яжіть в пучки і прикрасьте червоними стрічками.
11
Вам залишилося красиво оформити ляльки з ниток. Зшийте з різнокольорових клаптиків тканини дівчинці - сарафан, хлопчику - шорти і жилет. Якщо ви добре володієте гачком, одяг для нитяних іграшок можна виконати з в'язаного полотна. І останні штрихи - вишийте особа різнокольоровими нитками муліне.
Корисна порада
Нитки можна використовувати для красивого оформлення набивних ляльок з тканини. Досить пришити обридлої іграшці волосся з пряжі, зв'язати гачком квітчасте вбрання або просто прикрасити простий виріб вишивкою - і лялька повністю перетвориться