Як розпізнати рахіт.

Захворювання, яке викликане недоліком вітаміну Д, і що відбувається внаслідок цього порушення фосфорно-кальцієвого обміну, називають рахіт . Найчастіше захворювання спостерігається у дітей від 2 місяців до 3 років. Більше схильні рахіту недоношені, ослаблені діти, особливо що знаходяться на штучному вигодовуванні. Обмежене перебування дитини на свіжому повітрі, недолік сонячного світла і неправильне вигодовування зумовлюють дефіцит надходження вітаміну D і порушення його утворення в шкірі.
Інструкція
1
Рахіт має чітко виражені ознаки, пропустити які люблячим і уважним батькам вельми скрутно. Першими ознаками захворювання є відмінності в щоденному поведінці дитини. Він стає полохливим, примхливим або навпаки млявим, дратівливим.
2
Під час годування і сну сильно потіє, внаслідок чого подушка під головою стає сирою. Дитину турбує сверблячка, через який він постійно крутить головою. Тому волосся на тім'яної частини голови випадають.
3
На наступному етапі розвитку захворювання, якщо не вжито необхідних заходів, починається збільшення живота, часто виникають то проноси, то запор. Спостерігається слабкість м'язів при зниженні їх тонусу, відстає розвиток рухових навичок.
4
Пізніше починається деформація кісткової системи - розмір голови збільшується, череп стає плоским, з'являються тім'яні і лобні бугри. Найчастіше в тім'яній і потиличній частинах з'являються ділянки розм'якшення кісток.
5
Велике джерельце не заростає в належний час. Нерідко ближче до грудини утворюються потовщені ребра, так звані «чотки».
6
Коли дитина починає вставати на ноги, то виявляється їх О-подібне або Х-подібне викривлення. Грудна клітка здавлена з боків - так звана «куряча груди».
7
Хворі на рахіт діти схильні до різних інфекційних захворювань. Часто спостерігаються судоми. Якщо захворювання не лікувати, це призведе до значного викривлення хребта, ніг, розвитку плоскостопості, порушення правильного розвитку кісток таза, перекрученою роботі нервової системи, внутрішніх органів.
Зверніть увагу
Рекомендується суворе дотримання рекомендацій щодо приймання вітаміну D, надлишок якого може викликати отруєння організму, при якому страждають печінка, нирки, серцево-судинна система, шлунково-кишковий тракт.
Корисна порада
Профілактика рахіту дитини починається ще під час вагітності його матері - раціональне харчування, достатньо тривале перебування на свіжому повітрі, чіткий режим майбутньої мами. Після народження - дотримання правил догляду за дитиною, своєчасне відвідування лікаря, виконання його розпоряджень. У зимовий час за погодженням з педіатром необхідно проводити сеанси опромінення кварцовою лампою, приймати риб'ячий жир.