Як витягнути втулку стартера. Як поміняти втулку стартера.

Якщо стартер насилу провертає двигун, а акумулятор при цьому повністю заряджений, причина такого заїдання - якір зачіпає за статор. Зазор між ними складає долі міліметра, тому навіть при невеликому перекосі валу стартера призводить до подібної несправності. Крім того, ця несправність може виникнути і при зносі переднього підшипника. Таку поломку можна усунути самостійно.
Вам знадобиться
  • - мітчик підходящого розміру;
  • - патрон від дрилі;
  • - цвяхи;
  • - гайка, стара втулка і довгий болт.
Інструкція
1
Вимкніть акумулятор і стартер, знявши всі дроти з їх клем. Вигвинтите нижній болт стартера. Якщо він є кріпильним болтом для двигуна, встановіть підтримку для мотора, поддомкратіть його гідравлічним домкратом за коробку передач у лівого колеса. Отвинтите решта кріпильні болти стартера і зніміть його.
2
Затисніть мітчик в патроні дриля і обережно спробуйте вкрутити його під втулку, нарізаючи різьбу. Сталь мітчика тендітна сама по собі і стає ще більш крихкою на морозі. Тому при найменшому перекосі або зайвому зусиллі можна зламати мітчик. Якщо подібне трапиться, візьміть гайку або стару втулку з підходящої різьбленням (як у мітчика) і наверніть на зламаний хвостовик. Якщо мітчик зламається так, що хвостовика не залишиться, візьміть довгий болт з відповідною різьбою і виточите нові канавки мітчика. Або придбайте новий мітчик.
3
В канавки мітчика вставте цвяхи підходящого розміру таким чином, щоб їх кінчики виступали над торцем приблизно на 1 см. Потім вийшла конструкцію вставте у втулку зі зламаним кінцем мітчика і спробуйте вивернути уламок. Якщо втулка стартера раніше не змінювалася, після 2-3 оборотів мітчика стане можливо викрутити її за допомогою мітчика. Постарайтеся зробити це, не допускаючи перекосів. Якщо втулка виявиться прикипілого, наріжте на ній до 8 оборотів різьби, вийміть мітчик і укрутіть замість нього відповідний за розміром болт. За цей болт витягнете втулку.
4
Стартер, що витримав кілька замін втулки, починає погано утримувати її, і втулку можна замінити руками без використання будь-яких інструментів. При експлуатації такого стартера втулка починає провертатися в своєму отворі, розбиваючи його. Далі в отворі картера утворюється ексцентриситет, що, в свою чергу, призводить до перекосу вала і заїдання стартера. Тому повторну заміну втулки не проводьте. Замініть стартер в зборі.