Як вилікувати кісту.

Кіста - патологічний новоутворення, що складається з стінки і вмісту. Розрізняють декілька видів кіст, виходячи з механізму їх утворення. Це - пухлинні, травматичні, паразитарні, рамоляціонние, ретенційні і дизонтогенетические. Справжні кісти вистелені всередині епітелієм, помилкові - не мають спеціальної вистилки. Кісти утворюються в будь-якій частині тіла, але частіше в шкірі і яєчниках.
Вам знадобиться
  • - ультразвукове дослідження;
  • - тонкоигольная біопсія.
Інструкція
1
Досить точним методом виявлення кісти є ультразвукове дослідження. Для уточнення діагнозу проводять тонкоголкової біопсію, що дозволяє отримати тканини стінок і рідинної компонент кісти для її дослідження.
2
Дизонтогенетичні кісти практично в 100% випадків бувають уродженими. Порожнина кісти може бути наповнена дериватами зародкових листків - шкіри, зубів, волосся, кісток. Лікування - оперативне.
3
Пухлинні кісти найчастіше утворюються в залізистих органах - кістозна лімфангіома, кістозна аденома слинних залоз та ін. Причиною утворення пухлинної кісти буває порушення метаболізму і формування багатокамерних порожнин в зростаючій тканини пухлини. Лікування - оперативне втручання.
4
Вміст паразитарної кісти являє собою личинкову стадію стрічкового хробака (ехінокока, цистицерка). Лікування - її оперативне видалення.
5
Причиною утворення рамоліціонной кісти буває розм'якшення і розсмоктування мертвої тканини в осередках її омертвіння. Стінка кісти утворюється тканиною органу, в якому вона знаходиться. Надалі заміщується сполучною тканиною. Цей вид кістообразованіе найчастіше виявляється в спинному і головному мозку, пухлинах.
6
Також до рамоліціонной кісті відносять кісту жовтого тіла яєчників, кісткові кісти при остеобластома, фиброзном остіте. При невеликому розмірі даного виду кісти необхідно консервативне спостереження, в разі її інфікування - оперативне втручання.
7
Ретенціозние кісти називають набутими. Зустрічаються в железисто-секреторних органах. Їх виникнення провокує утруднення або припинення відтоку секрету залози внаслідок її закупорки, здавлення пухлиною або рубцем. Накопичується секрет розтягує порожнину протоки сальним, водянистим або слизовим вмістом. Так утворюються кісти сальних, слинних, молочних залоз, фолікулярні кісти яєчників, передміхурової та підшлункової залоз та ін.
Зверніть увагу
Чим раніше буває виявлена кіста і призначено адекватне лікування, тим менше ризику серйозного ушкодження здоров'я і появи вельми небезпечних захворювань.
Корисна порада
Особливу небезпеку кісти представляють у разі їх швидкого збільшення, переродження в злоякісні утворення.