Як зробити розтяжку. Як зробити хорошу розтяжку.

Гарна розтяжка важлива при заняттях спортом і в побуті. Спортивні досягнення не можливі без добре розтягнутих м'язів. М'язи, що скоротилися при тренуванні, не можуть прийняти самостійно первісну довжину протягом декількох діб. Постійні тренування без розтяжки роблять людину накачаним, але незграбним. У житті людина без хорошої розтяжки має більший ризик при падінні пошкодити собі що-небудь. Розтяжку необхідно робити після спортивних занять або в будь-який час протягом дня.
Інструкція
1
Встаньте прямо, ноги розведіть на дві ширини плечей. На видиху опустіть верхню частину тіла, поставте долоні на підлогу, перенесіть вагу на руки. Максимально розведіть ноги, імітуючи поперечний шпагат. Стійте так 1-2 хвилини. Обережно підтягніть ноги в початкове положення.
2
Сядьте на праве коліно, спирайтеся на праву руку, лівою долонею захопіть лодишку лівої ноги. Потягніть п'яту лівої ноги до лівої сідниці. Відчуйте розтягнення м'язів передньої частини стегна. Обережно випряміть ліву ногу. Повторіть вправу на іншу ногу.
3
Сядьте на підлогу, ноги витягніть, прямі руки підніміть над головою. З видихом опустіть верхню частину тіла до ніг. Спину тримайте прямо, тягніть груди до колін. Сидіть так 1-2 хвилини. Розслабте всю верхню частину тіла, округлятимете спину, покладіть руки на підлогу. Через 2 хвилини випряміть спину, затисніть плечима вуха і на вдиху підніміть верхню частину тіла.
4
Встаньте прямо, складіть пальці рук за спиною в «замок», розкрийте грудну клітку. На вдиху за спиною підійміть прямі руки вгору. Тримайте положення 1-2 хвилини. З видихом прийміть вихідне положення.
5
Сядьте на праве стегно, коліно покладіть під кутом 90 градусів, ліву ногу відведіть назад. На видиху опустіть верхню частину тіла на підлогу, відчувайте, як розтягується праве стегно. Виконуйте вправу протягом 2 хвилин. На вдиху підніміть верхню частину тіла, обіпріться на руки, обережно випряміть праву ногу. Повторіть вправу лівою ногою.
Зверніть увагу
Шпагат вздовж стіни - це проста вправа, яке дуже ефективно розтягує пах.
Корисна порада
Час, відведений на виконання однієї з вправ на розтяжку повинно бути для кожної ноги однаковим. Найбільший ефект дає щоденне виконання комплексу вправ по розтяжці, 30-60 хвилин. Також спортсмени радять робити динамічну розтяжку вранці, а статистичну розтяжку в другій половині дня.