Як вибрати рідкокристалічний екран.

Рідкокристалічні монітори (LCD) увійшли практичний в кожен дім, де є ПК. Вони стали доступні і в плані асортименту, і в плані вартості. Однак до вибору такого монітора потрібно підходити, відштовхуючись не тільки від його зовнішнього вигляду, але і від більш істотних характеристик.
Інструкція
1
Визначте, для чого саме вам потрібен РК екран . Від цього буде залежати і необхідний набір параметрів (функціонал) монітора. Є ряд характеристик, які визначають особливості монітора: розмір екрану, показники контрасту і яскравості, час матричного відгуку, кут огляду, крок точки, додаткові можливості, безпека.
2
Розмір рідкокристалічного монітора залежить від ваших уподобань і потреб. Для ігор і перегляду фільмів вибирайте екран побільше - діагоналлю 20-24, а для роботи цілком зручний і 19-дюймовий монітор. Зверніть увагу і на тип екранного покриття: противідблискуючі покриття добре використовувати при наявності біля монітора яскравого освітлення або сонячних променів. Глянсове покриття ідеально для тих, хто воліє візуальну чіткість і соковитість зображення.
3
Під час покупки монітора цікавтеся рівнем яскравості обраної моделі. Чим вона вища, тим краще якість перегляду. Мінімальним показником яскравості вважається 270 кд/кв.м., А контрастності - 500: 1.
4
Отклик матриці - параметр, що відповідає за темп перемикання пікселя. Щоб добре сприймалися динамічні зображення в іграх і фільмах, максимальний темп відгуку матриці не повинен бути вище 8 мс. Чим значення цього параметра нижче, тим якісніше монітор. Те ж стосується і кроку точки (мінімальної відстані між пікселями), який визначає якість зображення. Чим менше цифрове значення цього параметра, тим краще зображення. Вибирайте монітор з кроком в межах 0,20-0,26 мм.
5
Серед додаткових можливостей ЖК-екрану можна виділити наявність вмонтованої гарнітури (колонок або ТВ-тюнера) і разветвителя USB, можливість з'єднання з комп'ютером за допомогою DVI. Монітор повинен відповідати і всім критеріям безпеки. Існує два найбільш відомих стандарту для рідкокристалічних екранів - MPR і ТСО. Жорсткіші вимоги щодо безпеки у моніторів з сертифікацією ТСО.
6
Так як технологія створення рідкокристалічних екранів вельми непроста, не обходиться в окремих випадках без шлюбу у вигляді «битих» пікселів (неробочих). Тому завжди тестируйте монітор перед остаточним вибором тієї чи іншої моделі.