Як зробити іграшку з глини.

Творчість - це відмінний спосіб проявити себе і розкрити свої приховані таланти. Зараз особливо популярна ліплення з глини різних іграшок, якими можна не тільки порадувати дітей, а й прикрасити інтер'єр кімнати, надавши їй оригінальний вигляд і затишок.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - клейонка;
  • - вода;
  • - ємність для замісу глини;
  • - дерев'яні стеки;
  • - губка;
  • - гуашеві або акрилові фарби.
Інструкція
1
Глину для ліплення ви можете знайти біля річки, яру, а також будівельного котловану. Візьміть з собою герметичну ємність, в яку можна буде скласти знахідку, щоб вона не висохла. Пам'ятайте, що глина повинна завжди бути трохи вологою. Цей матеріал буває різних кольорів і відтінків: білого, блакитного, червоного, жовтого, чорного і пр. Все залежить від виду ґрунту і місцевості, в якій ви взяли глину.
2
Будинки за допомогою дрібного сита очистіть природну глину від дрібних камінчиків, рослин та інших чужорідних частинок. Не нехтуйте даними етапом: від нього залежить міцність майбутнього виробу.
3
Якщо ви не хочете використовувати природну натуральну глину, купите в художньому магазині її синтетичний аналог: полімерну глину.
4
Приготуйте робоче місце: постеліть клейонку, щоб не забруднити стіл, візьміть пластмасові або дерев'яні стеки, ємність з глиною, стакан води для зволоження вироби, губку. Заздалегідь приготуйте ескіз або фотографію іграшки, яку будете ліпити.
5
Спочатку постарайтеся виліпити більшу частину: тулуб, основу. Потім акуратно приєднуйте дрібні деталі: хвостик, вушка, оченята та інше. Місця з'єднання змастіть рідкою глиною (шликером). Розгладьте фігурку за допомогою змоченою у воді губки. Готовий виріб залиште в темному місці до повного висихання.
6
Протягом доби-двох не чіпайте іграшку: вона повинна добре просохнути.
7
Потім слід обпалити саморобку. Найкраще проводити випал в спеціальних муфельних печах. Дізнайтеся у знайомих майстрів, погодяться вони обпекти ваше виріб за окрему плату. Якщо ні, то використовуйте домашню побутову духовку. Помістіть іграшку в духову шафу, а потім поступово піднімайте температуру до 200 градусів протягом двох годин.
8
Після цього дайте можливість охолонути поделке природним чином.
9
Обпечену іграшку можна розписувати. Для цієї мети підійдуть як звичайні гуашеві фарби, так і акрилові. Перевага останніх полягає в тому, що після висихання вони не бояться вологи, на відміну від гуаші.
10
Розпишіть іграшку згідно вашому ескізу. В кінці прикрасьте саморобку за допомогою стрічок, бантиків, бісеру.