Як зберігати моркву. морква на зиму зберігання.

Багато господинь скаржаться на те, що красива і соковита морква нового врожаю дуже рідко «доживає» до наступного року, а якщо і «доживає», то в більшості випадків набуває абсолютно нетоварний вигляд. Як же зберігати моркву правильно, щоб вона не піддавалася поразці гнилизною, не висихала і не ставала здобиччю шкідників?

В першу чергу необхідно вибрати ті сорти моркви, які найкраще підходять для тривалого зберігання. Як показує практика, найдовше зберігає свої якості моркву сорту Шантане. За відповідних умов вона може зберігатися аж до нового врожаю, трохи менше зберігаються коренеплоди моркви сортів Вітамінна і Нантская. Найкраще вибирати для зберігання коренеплоди з бадиллям, обрізаної точно врівень з шийкою, так як коренеплоди з рештою пеньками набагато сильніше проростають.

Зберігати моркву найкраще в погребі, на горизонтальних полицях. Головною умовою, що визначає успіх всього процесу зберігання моркви, є підтримка постійної температури, найкраще - в межах + 1 ... + 3 градусів. Якщо Ви зберігаєте моркву при вищій температурі, активність бактерій і грибків різко підвищується. Тому краще заздалегідь встановити в місці для зберігання коренеплодів термометр. Також бажано уникати різких перепадів температури, це впливає на стан моркви самим негативним чином.

Зрозуміло, є й інші способи зберігання моркви - наприклад, хороші результати дає обмаківаніе кожного коренеплоду в глиняну бовтанку перед укладанням на зберігання або ж пескование (зберігання моркви в ящиках з піском). Але, на жаль, ці способи є набагато більш трудомісткими, ніж просто зберігання при стабільній температурі. Зазвичай їх застосовують тільки тоді, коли мова йде про невеликих обсягах коренеплодів (не більше двох-трьох відер).

Якщо ж ми говоримо про великому обсязі моркви - наприклад, коли врожай становить десять-дванадцять відер і більше - то краще просто належним чином підготувати приміщення для зберігання коренеплодів (просушити і продезінфікувати вапном), і створити в ньому всі умови для підтримки стабільно низької температури.