Як вибрати кемпінгову палатку.

Кемпінгові стоянки набувають все більшої популярності серед російських туристів. З одного боку, можна з комфортом відпочивати практично в будь-якому місці світу, з іншого - немає необхідності платити чималу суму за номер в готелі. Але це тільки в тому випадку, якщо підібрати дійсно якісну і зручну кемпінгову палатку , спеціально призначену для довгострокового проживання.
Інструкція
1
Кемпинговая палатка від звичайної відрізняється в першу чергу тим, що розрахована на тривалий відпочинок на одному місці. Вона зовсім не обов'язково повинна швидко і легко збиратися. Швидше за все, вона буде досить важкою: залежно від місткості вага таких наметів коливається від 7 до 15 кг. Це пов'язано з тим, що зазвичай кемпінгове спорядження перевозять на автомобілі, а найбільш важливою його характеристикою є комфортабельність експлуатації. Тому, вибираючи намет, орієнтуйтеся в першу чергу на те, наскільки вам буде зручно провести в ній досить довгий час.
2
Основне правило при виборі кемпінгового намету: чим більше, тим краще. Там повинні бути тамбур, одна або дві просторих «кімнати», вікна, хоча б два входи, «комора». Ідеально, якщо там зможуть вільно розміститися 4-5 осіб. Зазвичай в кемпінгових наметах можна стояти на повний зріст - і це особливо приємно для любителів туризму. Під час відпочинку ви й самі в цьому переконаєтеся, якщо вибираєте таку палатку вперше. Важливо, щоб ваш переносний будинок був забезпечений протівомоськитнимі сітками.
3
Зверніть увагу на тент. Добре, якщо матеріалом для нього став нейлон або поліестер, ріпстоп - ще краще. Важливо, щоб між тентом і наметом був достатній зазор, інакше під час сильного дощу два шари тканини стикнуться, і ваше літнє житло почне промокати. Шви тенту повинні бути проклеєні, так як це найвразливіше місце, в них може просочитися вода. Дуги бажано мати алюмінієві, а не пластикові. Пластик набагато дешевше, але металеві дуги надійніше і довговічніше. Перевірте також тканину, з якої зроблено дно. Вона повинна бути міцною, інакше, якщо утворюються отвори, палатка буде протікати знизу.
4
Перевірте, наскільки продумані у вашої палатки вентиляція та система входів і вікон. Найкраще, якщо є два вентиляційних отвори, розміщених навпроти один одного, у верхній частині намети. Вікна добре мати такі, за допомогою яких можна регулювати температуру в кожній «кімнаті» намети. Від входів залежить зручність попадання в палатку.
5
Складність збірки не є недоліком для кемпінгового намету. Її ставлять надовго, тому міцність і надійність всієї конструкції тут є більш важливим критерієм, ніж швидкість установки. Багато дуг - це нормальне явище для цього намету, тому найкраще просто збирати її разом з кимось.
Відпочинок на природі, далеко від цивілізації вабить багатьох городян. Однак для походів з ночівлею варто подбати про придбання кемпінгового намету. При виборі палатки необхідно врахувати багато нюансів.
Інструкція
1
Якщо ви любите активний відпочинок і зупиняєтеся в поході лише для ночівлі, вибирайте палатку з найпростішої конструкцією і легкою вагою. Для довгого відпочинку на одному місці необхідна простора кемпінговий намет, розділена на декілька секцій і оснащена тамбуром.
2
Зверніть увагу на водонепроникність тканини. Якщо в паспорті палатки навпроти даного показника вказана цифра 2000 мм, така тканина буде промокати при сильному зливі. Краще вибрати тканину на 3000 мм, вона більш зносостійка і міцна, менш промокає, але зате більш важка. Для більшого захисту тканина може бути покрита шаром силікону або поліуретану.
3
Купуйте намет з вікнами, оснащеними москітною сіткою. Ця маленька деталь значно урізноманітнить ваше відпочинок на природі. Найчастіше виходить з ладу фурнітура, тому на неї необхідно звернути особливу увагу. Перевірте всі блискавки і липучки, всі з'єднання повинні бути прострочені подвійним швом і, в ідеалі, заховані під водонепроникною стрічкою.
4
Придивіться до дну намети. Добре, якщо воно армовано додаткової сіткою і схоже на плетену корзину. Дно не повинно пропускати воду ні за яких умов. Наявність в наметі додаткових поличок, кишеньок, розділових стінок робить побут зручніше, але значно робить важчою загальна вага.
5
Навіть якщо виробник заявляє про можливість розміщення 3 (припустимо) людина, дивіться особисто на реальний розмір приміщення. Цілком можливо, що в ньому насилу помістяться двоє, або, навпаки, буде просторо навіть вчотирьох. Ширина одного спального місця 65-75 см, тому проведіть розрахунок самостійно.
6
Обов'язково зберіть палатку прямо в магазині, разом з продавцем. Інакше може виявитися, що конструкція має такі недоліки, що зібрати її зможе тільки фізично дуже сильний і спритний чоловік. До намету обов'язково повинен додаватися паспорт, сертифікат та інструкція по застосуванню.