Як впоратися з нападом паніки. Як навчитися долати свої страхи.

Приступ паніки визначається як несподіване почуття гострого страху, яке може супроводжуватися думками про смерть і низкою фізичних симптомів. Приводів може бути безліч, а симптоми завжди практично однакові: серцебиття, слабкість, утруднене дихання, холодний піт. Якщо не зайнятися лікуванням, то напади паніки можуть відбуватися все частіше і частіше.
Інструкція
1
Методи лікування полягають у психологічної допомоги та лікарської терапії. При симптомах паніки вельми благотворний дію роблять легкі транквілізатори («Празепам», «Нордазепам», «Лоразепам», «Діазепам», «Клоназепам») і тріціклікі («Венлафаксин», «Пиразидол», «Мапротилін»).
2
Ліки застосовують, коли необхідно зняти гострий страх або коли психологічне лікування поки застосувати неможливо. Проте, щоб знизити прагнення хворого лікуватися виключно таблетками, слід по можливості спробувати немедикаментозний метод лікування панічного страху. Для його лікування використовуються психологічні методики.
3
Їх основу складає когнітивно-поведінкова терапія. Мета даного методу - навчити хворого контролювати свої емоції, поведінку і мислення. Короткостроковий курс такий психотерапія складається з 10-20 процедур. У процесі лікування хворий отримує важливі навички: - користуватися підтримкою оточуючих; - не приховувати свої проблеми від близьких; - усувати типові провокуючі фактори; - нормалізувати спосіб життя; - правильно оцінювати негативні думки і змінювати на більш конструктивні; - не провокувати тривогу; - виявляти негативні думки, які викликають тревогу.После сеансів когнітивно-поведінкової терапії у хворих настає значне стійке поліпшення.
4
З безпричинними нападами можна спробувати впоратися самостійно. Перш за все, займіться собою, відпочиньте, виспіться, відверніться від щоденних проблем. Почніть харчуватися правильно і повноцінно. І рухайтеся: танцюйте, катайтеся на велосипеді, гуляйте по місту. Думайте обов'язково про приємні речі, не дозволяйте незрозумілому страху охопити вас, чи не згадуйте про неприємні пережиті моментах. Якщо ж раптом життя піднесе гіркий подарунок, зберігайте спокій і спробуйте переключитися на щось інше.
У критичний момент людина може запанікувати. Наслідки паніки позначаються на стані організму. Серце починає битися частіше, дихання утруднюється, людина пітніє або тремтить, руки і ноги німіють і відмовляються підкорятися, паморочиться голова, можливі нудота або слабкість - ось загальні симптоми. Якщо напади паніки почастішали, пора вживати заходів.
Інструкція
1
Постарайтеся взяти себе в руки і задумайтеся, яка причина паніки. Адже щось її викликало, і поки це явище не буде виявлено, перемогти не вдасться. Деякі люди відступають вже на цьому етапі. Але важливо поглянути в очі страху і чітко його назвати. Іноді після нападу паніки людина може подумати, що у неї розвивається психіатрична хвороба. Всупереч поширеній помилці, людина в змозі самостійно впоратися зі страхами і панікою .
2
Іноді непросто визначити, що викликає паніку. Коли заспокоїтеся, почніть згадувати, що відбувалося незадовго до нападу. Обставини, деталі - що завгодно, відтворити ситуацію, і причина паніки дасть про себе знати. Як тільки зрозумієте, що викликає напади панічного страху, впоратися з ним стане простіше.
3
Найчастіше паніка виникає у тих, хто веде стресовий спосіб життя. Необхідно заспокоїтися і відпочити. Почніть стежити за сном. Якщо ви спите достатня кількість часу, ймовірність панічних нападів сильно зменшиться.
4
Проаналізуйте причини, що викликають страх. Чи можна якось усунути їх? У більшості випадків страх перед виконанням завдання або насувається подією - більш неприємне явище, ніж сама подія. Якщо попереду складна справа, ви панікуєте і відкладаєте його, зробіть крок йому назустріч. Ось побачите, впоратися з чим завгодно набагато простіше, якщо впритул взятися за це питання.
5
Якщо у відповідальний момент відчуваєте, що вами опановує паніка, почніть повільно, спокійно і глибоко дихати. Коли продовжуєте повноцінно дихати, мозок отримує необхідний кисень і ще може впоратися з ситуацією. Слабкість і запаморочення під час паніки часто викликані саме неправильним диханням.
6
Відволічіться. Як тільки відчуєте, що насувається панічний страх, подумайте про щось іншому, приємному для вас. Після цього повернувшись до ситуації, помітите, що сприймаєте її набагато спокійніше.
Корисна порада
Справитися з регулярними нападами паніки за один раз неможливо. Поступово ви почнете спостерігати поліпшення ситуації і через деякий час переможете паніку.