Як зробити квадроцикл своїми руками.

Незважаючи на великий вибір мототехніки в спеціалізованих магазинах, створення квадроциклів своїми руками набуває все більшої популярності. Зазвичай в саморобних квадроциклах застосовуються вузли та агрегати серійних легкових автомобілів і мотоциклів, змонтовані на оригінальному каркасі.
Інструкція
1
Спочатку слід визначити основні конструктивні особливості саморобного квадроцикла, а також завдання, для вирішення яких він призначений. Для участі в змаганнях частіше застосовують конструкцію із заднім ланцюговим приводом, маятникової підвіскою (як на мотоциклі) і задню вісь без диференціала. Передня підвіска в більшості випадків виконується незалежною, на поперечних важелях. У спортивній машині дуже важливо знизити вагу, що позитивно позначається на керованості, і збільшити питому потужність для гарного прискорення. Тому двигуни використовуються двотактні одноциліндрові.
2
Квадроцикл утилітарного призначення зазвичай досить великий за розмірами і масою. Найважливішими характеристиками такої машини є надійність, висока прохідність і здатність переміщати корисні вантажі. Двигуни частіше використовується чотиритактні, з хорошим крутним моментом. Задня вісь обладнана диференціалом. Привід ведучих коліс через карданний вал. Передня підвіска на здвоєних поперечних важелях. Привід може бути як повним, так і заднім. Повний привід дозволяє поліпшити прохідність машини, але разом з тим, істотно ускладнює конструкцію.
3
Визначивши призначення та основні конструктивні особливості квадроцикла, можна переходити до добірку та купівлі вузлів і агрегатів. Для утилітарних машин часто використовуються мотори від мотоцикла "Урал" разом із заднім мостом від класичних жигулів. Зустрічаються конструкції в яких застосовані мотори від легкових автомобілів. Колеса теж автомобільні, разом з маточинами і ступичні підшипниками, гальмівними дисками. Для спортивного квадроцикла краще використовувати в якості "донора" спортивний мотоцикл імпортного виробництва.
4
Рама квадроцикла повинна мати достатню міцність і твердість. Зазвичай рама виготовляється з труб за допомогою зварювання. Використовувати болтові з'єднання не рекомендується. Двигун кріпиться до рами через гумові ущільнення, які необхідні для зниження вібрацій. Перед початком збирання бажано опрацювати конструкцію рами на папері. Якщо досвіду складально-зварювальних робіт недостатньо, краще звернутися до фахівців з кузовного ремонту автомобілів.
5
Коли рама готова, не поспішайте шпаклювати і фарбувати її. Проведіть контрольну збірку. Переконайтеся, що вузли і агрегати правильно розташовані в рамі і стикуються між собою. Якщо виявлені невідповідності, виправте їх. Після проведення контрольного складання можна приступати до фарбування рами. Постарайтеся виконати забарвлення якісно. Неякісне лакофарбове покриття призводить до корозії, що негативно позначається на споживчих якостях і зовнішньому вигляді квадроцикла.