Як визначити середній тиск. Як расчитать середній артеріальний тиск.

Середнє тиск - це середньоарифметичне від усіх виміряних та зафіксованих значень тиску протягом заданого часу в заданому місці. Точність розрахунків безпосередньо залежить від кількості вимірів.
Вам знадобиться
  • - прилад для вимірювання кров'яного тиску (тонометр);
  • - носій інформації для запису результатів;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Візьміть автоматичний прилад для вимірювання артеріального тиску (він не вимагає спеціальних медичних навичок і продається в аптеці), встановіть елементи живлення, увімкніть адаптер в мережу, а штекер адаптера в мережевий роз'єм на панелі тонометра.
2
Вставте конектор сполучної трубки в спеціальний роз'єм на приладі, накладіть манжету щільно (не туго) на звільнене від одягу плече на відстані 2-3 см вище ліктьового згину. Трубка для нагнітання повітря повинна перебувати над ліктьовий ямкою.
3
Натисніть кнопку СТАРТ (ПУСК) і дочекайтеся в спокійному стані (не можна рухатися і розмовляти) коли прилад закінчить всі фази виміру. На дисплеї з'являться значення систолічного (верхнього) і діастолічного (нижнього) тисків. Систолічний (СД) - це максимальний тиск, що досягається в момент викиду крові з серця в аорту, після виштовхування крові із серця аортальні клапани зачиняються, і тиск падає до величини, що відповідає диастолическому тиску (ДД). Відніміть з верхнього значення нижнє і отримаєте величину, що показує пульсовий тиск (ПД).
4
Розрахуйте середнє артеріальний тиск. Для цього за добу потрібно зробити кілька вимірів АТ через рівні проміжки часу. Значення, які відображаються на екрані, зафіксуйте (запишіть) в щоденнику. Щоб визначити середній показник систолічного тиску, відмічені числа СД підсумуйте і розділіть на кількість записів.
5
Точно такі ж маніпуляції проведіть з цифрами діастолічного і пульсового тисків. СГД щодо постійно, на відміну від досить сильно мінливих СД і ДД і в більшості випадків його можна вважати рівним сумі ДД і 1/3 ПД (Б.Фолков, Е.Ніл, 1976).
6
Знайдіть середнє гемодинамічну тиск, користуючись будь-який з перерахованих далі формул. Формула Хікема: СГД = ПД/3 + ДД; формула Вецлер і Рогера: СГД = 0,42 СД + 0,58 ДД; і, досить поширена, формула: СГД = 0,42 ПД + ДД. СГД - це та величина, яка була б здатна за відсутності пульсових коливань дати такий же гемодинамический ефект, який спостерігається при природному, коливним тиску крові.
Зверніть увагу
Інтервал між вимірами повинен становити не менше 2-3 хвилин. Для повного відновлення кровотоку в артерії потрібно близько 15 хвилин.
Корисна порада
При неможливості або невмінні вимірювати тиск вдамося до допомоги людини, що володіє такими навичками.