Як перебрати генератор. Як перебрати передній.

Вітчизняні генератори і генератори старих іномарок не надто складні в конструкції і придатні для ремонту своїми силами. Процес перебирання генератора - це його повне розбирання, дефектовка деталей, заміна несправних складових на нові і подальша збірка. Перед перебиранням не забудьте придбати комплект запчастин до свого генератору.
Вам знадобиться
  • - діодний міст;
  • - конденсатор;
  • - підшипники;
  • - нові гайки;
  • - реле-регулятор;
  • - універсальний знімач;
  • - ключі гайкові;
  • - зубило;
  • - пассатижи;
  • - щітка по металу.
Інструкція
1
Зніміть генератор з автомобіля і очистіть його за допомогою щітки. Відверніть кріпильну гайку шківа. Для цього покладіть генератор так, щоб шківом він уперся в підлогу, надіньте на гайку відповідний за розміром ключ і наносите по ключу сильні і точні удари молотком. Іншою рукою одночасно притримуйте шків від провертання.
2
Потім відверніть кріпильні болти на корпусі генератора і витягніть стягують його шпильки. На валу генератора знайдіть шпонку, яка утримує шків від провертання і за допомогою зубила вибийте її. Для цього поставте генератор валом вгору, зубило упріть в шпонку зверху вниз і наносите по зубилу несильні удари молотком.
3
Після цього зніміть передню кришку генератора. Потім зніміть реле-регулятор. Через отвір, що знаходиться під знятим реле, виколоткой вибийте ротор. Для цього нанесіть кілька легких ударів і проверніть ротор. Повторюйте процедуру до повного вилучення ротора.
4
Відверніть гайки кріплення статора і діодного моста. Якщо болти будуть провертатися, утримуйте їх пассатижами з протилежного боку кришки. Статор знімайте з допомогою легких ударів молотка. Після цього зніміть діодний міст і відкрутіть конденсатор. Потім за допомогою універсального знімача випрессуйте задній підшипник ротора.
5
На передній кришці відверніть стягують пластини. Контргайки при пошкодженні замінюйте новими. Болти притримуйте пассатижами з іншого боку, щоб вони не прокручувалися. Після демонтажу пластин через оправлення випрессуйте підшипник.
6
Все зняті деталі перевірте на працездатність і зачистите щіткою по металу і наждачним папером. Несправні деталі замініть на нові. Контакти зачистите від окислення. Посадкову площину конденсатора для кращого контакту зачистите наждачним папером.
7
Зберіть генератор в зворотній послідовності. При запрессовивании заднього підшипника на ротор оправлення встановлюйте тільки на внутрішнє кільце підшипника. Запрессовивая передній підшипник - на зовнішнє кільце. Ротор забийте несильними ударами молотка, надівши головку на вал для захисту різьблення. При зборі накладок переднього підшипника законтрите болти зубилом.